DomůNovinkyINVAZE V LABI! Drobná rybka terorizuje naše původní druhy ryb!

INVAZE V LABI! Drobná rybka terorizuje naše původní druhy ryb!

- Reklama -

O výskytu hlaváče černoústého v Labi, kde se začíná usazovat, jsme už v minulosti na InRybar.cz psali. Odhady počtu těchto drobných rybiček, které jsou známé svou vysokou žravostí a odolností, dosahují znepokojivých čísel! Rybáři tvrdí, že v Labi se momentálně už vyskytují tisíce jedinců tohoto rybího druhu. Na nebezpečnou invazi v Labi je tak zaděláno!

Problémem je, že hlaváč černoústý se dokáže i v našich podmínkách rychle množit. Jednatel rybářského svazu na severu Čech Tomáš Kava pro denik.cz připouští: „Odhadujeme, že hlaváčů jsou v Labi stovky, spíše tisíce. A to může způsobit podobné potíže jako před časem sumeček americký.“

Hlaváč černoústý požírá především bezobratlé živočichy. Jenže! Velkým problémem je to, že tato rybka s velkou chutí napadá i trdliště ostatních ryb, ve kterých požírá jikry původních rybích druhů. A to je velký problém! Pokud se totiž hlaváč černoústý rozšíří, pak to může mít nedozírné následky právě pro původní rybí populace v Labi.

Naštěstí, rybáři hospodařící na řece Labi vyhlásili hlaváčovi černoústému boj! Každý rybář, který tuto rybku uloví, ať prosím napíše na e-mailovou adresu [email protected]. Informace o výskytu hlaváče černoústého v Labi jsou totiž velice důležité pro boj s ním. Proto prosím pomozte v tažení proti tomuto nebezpečnému invazivnímu druhu!

 

Odkud se vzal?

Pravděpodobně největší „zásluhu“ na tak rychlém šíření hlaváče černoústého v Labi má lodní doprava. Na trupech lodí se totiž mohou tyto rybky, anebo jejich jikry, vyskytovat. A díky tomu tak tyto drobné rybky rychle okupují nová území, takže i Labe. Hlaváč černoústý je na našem území známý především z jihu Moravy. V Labi pak byl jeho výskyt prokázán v Německu v okolí Hamburku. A právě odtud se pravděpodobně dostal i do české části Labe.

ČTĚTE TAKÉ ROZSÁHLÝ ČLÁNEK O HLAVÁČOVI ČERNOÚSTÉM!

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -