Domů Rybolovné techniky Přívlač Přívlač pro začátečníky: Proč používat pletenou šňůru na přívlač? A jakou vybrat?

Přívlač pro začátečníky: Proč používat pletenou šňůru na přívlač? A jakou vybrat?

- Reklama -

Pletená šňůra na přívlač. Právě tento navazovací materiál je častým předmětem mnoha diskuzí o lovu dravých ryb na umělé nástrahy. Pletená šňůra na přívlač patří k velmi oblíbeným navazovacím materiálům, protože šňůra nabízí oproti vlasci celou řadu předností. Jaké třeba? Šňůra bývá pevnější, odolnější a nemá nepříjemnou průtažnost. Jenže bacha! Abyste s pletenou šňůrou mohli pohodlně chytat, je zapotřebí dodržet několik pravidel. Pojďme si ukázat výhody a nevýhody pletené šňůry na přívlač…

Mezi obrovské výhody pletené šňůry na přívlač patří jednoznačně nosnost a celkově její pevnost. Pokud se vám podaří na háček chytit velkou rybu, je velmi malá pravděpodobnost, že ji utrhnete. Šňůra to prostě vydrží! S tím souvisí i to, že šňůra dobře snáší kontakt s potopenými překážkami – snad jen kromě potopených kamenů. Šňůra vydrží zdolávání mezi potopenými stulíky, keři, nebo v místech, kde jsou popadané větve. Pokud pověsíte o překážku, pak s velkou pravděpodobností potopenou větev nebo kořen vytáhnete, anebo maximálně ohnete háček na nástraze…

Asi největší předností pletené šňůry na přívlač je to, že nemá průtažnost. To znamená, že v prutu okamžitě cítíte každý kontakt pod vodou. Ať už ťuknete do malého kamínku, anebo na nástrahu slabě zaútočí malý dravec, vše cítíte. A to je obrovská výhoda! Minimální průtažnost je výborná i v tom smyslu, že úspěšně zaseknete dravou rybu i na velkou vzdálenost. I když vám dravec zaútočí na nástrahu desítky metrů daleko od břehu, je to jedno. Díky šňůře je zásek velice razantní a přesný!

A teď k nevýhodám: Právě nulová průtažnost častokrát vede k tomu, že rybu u břehu vyklepnete. Jelikož šňůra se neprověsí, tak rybě při mrsknutí hlavou u břehu nástraha (především gumové nástrahy) vypadne z tlamy. Proto je nutné mít vždy po ruce podběrák! Další nevýhodou je to, že pokud se vám šňůra zamotá na cívce, už to nerozmotáte. Materiál se do sebe „zapeče“ a je po chytání.

Pojďme si o pletených šňůrách povědět více. Ukážeme si všechny výhody a nevýhody, a povíme si o dalších záležitostech, které se lovu na přívlač na pletenou šňůru týkají. Vše v přiloženém videu!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nejlevnější pletené šňůry na přívlač za pár korun!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -