Domů Rybolovné techniky Přívlač VIDEO: Jak úspěšně chytat dravé ryby na gumové nástrahy?

VIDEO: Jak úspěšně chytat dravé ryby na gumové nástrahy?

- Reklama -

Lov dravců na přívlač na gumové nástrahy je nesmírně populární rybařinou. A to zejména proto, že právě gumové nástrahy patří k tomu nejúčinnějšímu na rybářském trhu. Ano! Pokud člověk bude trochu pracovat s gumovou nástrahou tak, aby napodobil vnadnou kořist, může slavit hodně zajímavé úspěchy. Abychom začátečníkům ulehčili jejich učení se s gumovými nástrahami, rozhodli jsme se natočit video, ve kterém si ne ty nejzákladnější (a nejčastější) otázky odpovíme…

Jak gumovou nástrahu tahat? Tohle je jedna z nejčastějších otázek! Aby vedení gumové nástrahy bylo úspěšné, a my skutečně zlákali dravce k útoku, je nutné sledovat aktuální podmínky. Co tím myslíme? Pokud vidíme, že se rybičky drží u hladiny nebo ve sloupci, je prostě nutné tam tahat i gumovou nástrahu. Ano, jde to! I těžkou gumovou nástrahu můžete tahat ve vyšších partiích revíru – stačí zvednout špičku prutu, zrychlit navíjení, anebo nástrahu dostat výše nad dno silnějším škubnutím s prutem.

Pochopitelně, gumy jsou vhodné především pro lov dravců poblíž potopených překážek na dně. Tady je vhodné gumy tahat a nejrůzněji s nimi poskakovat. Při tomto vedení pamatujte na jednu věc: Dravci milují pauzy! Právě pauza způsobí to, že gumová nástraha spadne z vodního sloupce ke dnu. A právě onen pád milují například okouni. Skutečně! Funguje to!

Jaké barvy gumových nástrah používat? Velmi logická otázka! Ale zase: Je nutné sledovat aktuální podmínky u vody. Pokud je voda krásně čistá, je slunečný den a jasno, pak se vyplatí používat „nenápadnější“ barvy – třeba bílou nebo červenou. V momentě ale kdy se stmívá, anebo je voda kalnější, je vhodné používat reflexní barvy, které jdou vidět i v těchto těžkých podmínkách. Na tohle taky pamatujte!

Gumové nástrahy jsou fakt TOP! Můžete s nimi prochytat každý kout rybářského revíru, můžete na ně chytit každého dravce. Jen je nutné u vody trochu uvažovat, a „vžít“ se do chování dravých ryb. Pokud se vám tohle povede, máte z poloviny vyhráno! Samozřejmě, otázek ohledně lovu dravců na přívlač na gumové nástrahy je mnohem více. A na ně si teď odpovíme v našem instruktážním videu. Příjemnou podívanou…

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -