skingbranding-banner

VIDEO: TOP 3 nástrahy na candáty! Tohle zaručeně funguje!


Lov candátů na přívlač je krásnou rybařinou! Tenhle lov je kouzelný už jen proto, že candáti jsou nejaktivnější v noci. Jen si to představte: Stojíte pod hvězdným nebem, které nádherně září. Z černočerné tmy se ozývají šplouchance lovících dravců. Blíží se! Candáti nebudou daleko. Taháte před sebou umělou nástrahu, když tu najednou! Prásk! Záběr! Je tam! Do tohohle se zamiluje každý rybář…

Aby byl lov candátů na přívlač úspěšný, je nutné mít nastraženou takovou nástrahu, na kterou tito dravci spolehlivě berou. A samozřejmě, je také zásadní candáty chytat tam, kde se vyskytují. Ve zkratce: Při vyšších teplotách je dobré candáty chytat na mělčinách, na které míří za drobnými rybičkami. Tahle místa jsou TOP v noci, kdy candáti loví. V pozdním podzimu nebo v zimě je pak dobré candáty hledat v hlubokých jamách a za ostrými hranami, prostě ve větší hloubce. Na co ale candáty chytat?

Dvoudílný, plovoucí wobler: Špičková nástraha právě od zahájení až do podzimu (pokud je teplo, klidně i v listopadu). Dvoudílný wobler, který je plovoucí (nejlepší legendární Rapala Jointed), je výtečný v tom, že s ním můžeme velice efektivně prochytávat vodní sloupec a mělčiny, kam míří candáti v noci za rybičkami. Tenhle wobler je skvělý přesně v tu chvíli, kdy slyšíte u břehu pohyb početných hejn drobných rybiček. Candáti nebudou daleko! A takový plovoucí wobler je výborný proto, že s ním můžete chytat i ve velmi malé hloubce. Dvoudílná varianta je pak lepší pro její agresivnější chod…

Reflexní gumová nástraha: Špičková nástraha pro chytání candátů na podzim a v zimě v hlubokých jamách (klidně za bílého dne). Gumová nástraha je perfektní proto, že dovoluje lov i ve velkých hloubkách, kam se ani některé woblery nedostanou. Gumová nástraha dovoluje prochytávání okolo zatopených překážek (pařezů, padlých stromů, velkých balvanů). A reflexní barva je vhodná proto, že jde vidět (skoro) za každé situace. Tohle je super!

Zvukový a reflexní wobler: Častokrát se můžete u vody setkat s tím, že candáti ani na dvoudílného woblera, anebo na gumovou nástrahu nezaberou. Jako by se jim nechtělo, jako by byli pasivní. V tu chvíli přichází šance pro zvukového a reflexního woblera. Právě taková nástraha díky zvukovým vibracím dokáže přimět k záběru i pasivního candáta. Navíc, je dobré vsadit zase na reflexní barvu, která jde dobře vidět i za horších viditelnostních podmínek. Na tohle myslete!  

Mrkněte se na naše video, ve kterém si ukážeme všechny zmíněné nástrahy na candáty, a navíc si povíme i o tom, jak s těmito nástrahami pracovat. Jak tahat woblera nebo gumovou nástrahu tak, aby zaujala candáta? Více ve videu!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Fascinující vývoj gumových nástrah: Dnešní nástrahy svítí, smrdí nebo plavou! Kde se to zastaví?

admin | přečteno: 1401x | 23.12.2020 | Žádné komentáře

Svět umělých nástrah na přívlač zažívá jednu revoluci za druhou. …

Úspěšné chytání dravců na konci sezóny: Jak zaujmout candáty, štiky a okouny v čisté vodě?

admin | přečteno: 2204x | 9.12.2020 | Žádné komentáře

Chytání ryb na konci rybářské sezóny častokrát přináší jeden jev, …

VIDEO: Lov velkých okounů na řekách! Jak úspěšně chytat pruhované dravce v proudných vodách?

admin | přečteno: 1213x | 3.12.2020 | Žádné komentáře

Okouni rozhodně nepatřili odjakživa k ceněným rybím druhům. Byly tady i …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.