DomůTrendySádky darovaly trofejní kapry do revírů. Provozovatel má z toho dobrý pocit

Sádky darovaly trofejní kapry do revírů. Provozovatel má z toho dobrý pocit

- Reklama -

Trofejní ryby jsou pomyslným „kořením“ svazových vod, které dokážou rozradostnit nejeden rybářský život. A právě takovou „radost“ daroval rybář Milan Pavlík, který rybářské organizaci věnoval trofejní kapry.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Rybář Milan Pavlík je provozovatelem líhně Na Jezírkách v Břidličné nedaleko Bruntálu. Jde o zkušeného chovatele ryb, který vystudoval rybářskou školu ve Vodňanech, dále pak studoval rybářství a hydrobiologii na Mendelově univerzitě v Brně.

I když je původem z Čech, kde v Městci Králové dělal i hospodáře, nakonec zakotvil v Břidličné nedaleko Bruntálu. A právě tady provozuje zmíněné sádky. Milan Pavlík je členem ČRS MO Rýmařov, kde měl dělat i hospodáře.

V loňském roce se rozhodl, že rýmařovské organizaci daruje trofejní ryby. „Ryby jsem daroval zdarma, jelikož mám z daru dobrý pocit,“ řekl pro InRybar.cz provozovatel sádek Milan Pavlík. O jaké ryby šlo?

 

Rybář daroval 10 trofejních kaprů

Trofejní ryby jsou cenným „pokladem“ ve svazových revírech. A proto se některé rybářské organizace snaží takové ryby pouštět i do svazových vod. Jednou takovou je i ČRS MO Rýmařov. Ta v loňském roce koupila trofejní ryby.

VIDEO: Vypouštění trofejního kapra, kterého věnoval rybář Milan Pavlík

První várku trofejní ryb pro rýmařovské revíry zajistil Moravskoslezský územní svaz. „Někdy začátkem prázdnin nám byly nabídnuty trofejní ryby s tím, že je tyto potřeba uhradit z vlastních zdrojů, s čímž jsme nakonec souhlasili. Množství bylo 100 kilogramů v celkovém množství 12 kusů, a kusovým průměrem 8,3 kilo,“ říká Milan Pavlík.

Pak následovala druhá dodávka ryb. „Jednalo se o 12 kusů kapra o celkové hmotnosti 116 kilogramů, průměrná váha ryb byla 9,5 kila. Největší kapr měl +12 kilo. Dodavatel ryby fakturoval přímo rybářské organizaci,“ vysvětluje chovatel ryb z Břidličné.

VIDEO: Nádherný kapr, kterého věnoval Milan Pavlík rybářské organizaci

Ovšem to nebyly jediné trofejní ryby, které putovaly do rýmařovských revírů. „V třetí dodávce byly mnou darované ryby, které jsem získal jako odměnu za pomoc při 4denním výlovu rybníka (tzv. deputát), a pár kusů mi zůstalo jako neodebrané objednávky. Jednalo se o 10 kusů kapra – velikostně neměla žádná ryba pod 70 centimetrů, většina byla kolem 80 čísel (8 až 12 kilo),“ popisuje chovatel ryb.

„Tyto ryby jsem organizaci bezplatně daroval v rámci dobré spolupráce, a tím dosáhl původní myšlenky sehnat trofejní ryby do naší organizace za cenu na úrovni tržního kapra, jak jsem klukům slíbil. Jednalo se o nahodilou příležitost, která se v příštím roce nemusí opakovat z hlediska absence tohoto velikostního sortimentu,“ dodává rybář.

 

Rybáře inspirovali i jiní nadšenci

Rybář Milan Pavlík připouští, že tento nápad nebyl úplně čistě z jeho hlavy, ale že ho inspirovali i jiní rybářští nadšenci. „V ČRS MO Kolín se patra nadšenců skládá každoročně na nákup trofejních kaprů, které posléze vypouští do hlavního toku Labe,“ prozradil rybář.

A s podobným nadšencem se setkal přímo v sádkách Na Jezírkách v Břidličné. „V loňském roce na podzim u mě nakoupil 200 kilo amura jeden z členů ČRS MO Bruntál, aby je mohl posléze vysadil do revíru. Jen tak, že chtěl a na letošek je má objednané znovu,“ popisuje Milan Pavlík.

„Vím, že je spousta členů, kteří nezištně pomáhají – úklid kolem vody, prahování, péče o revíry – a není jejich motivací jen materiální prospěch. Rybáři jsou podivíni, tiší blázni, kteří spíš činí, než mluví a chlubí se,“ zakončuje provozovatel sádek.

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

3 KOMENTÁŘE

  1. Ano, Milan Pavlík by byl skvělý hospodář. Loni na schůzi MO se stal jejím členem vedení a hned vyvolal hlasování o vzdání se revíru, což bylo odhlasováno, protože na schůzi přišla většina jeho lidí. Čirou náhodou ten revír (zatopené lomy Na Jezírkách), o kterém nechal hlasovat, je cca. 60m od líhně, kterou má pronajatou od MO Rýmařov a ze kterého čerpá vodu pro provoz líhně. Takže hospodář, který ze své organizace nechá na vlastní žádost vyvést revír pro své vlastní účely? Děkuji nechci. (Naštěstí nebyly splněny náležitosti, takže letos na schůzi se bude o revíru hlasovat znovu)

  2. To je jak Babiš, co ze sebe dělá lidumila a zároveň hrabe do vlastní kapsy
    …. a někteří imbecilní spoluobčané mu posílají hlasy..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -