DomůAkční nabídkaSilná vůně švestek: Domácí výroba lákavého těsta na kapry, které vyrobíte za...

Silná vůně švestek: Domácí výroba lákavého těsta na kapry, které vyrobíte za pár minut

- Reklama -

Těsto na kapry patří k nejlepším nástrahám odjakživa. Tuhle nástrahu používali už předešlé generace, když ještě na světě nebyly dnešní, moderní nástrahy. Naším favoritem je například švestkové těsto.

Ilustrační foto: MVDE

A světe div se, těsto na kapry dokáže i v dnešní době přinést řadu úspěchů v podobě krásných kaprů. Tato nástraha je perfektní především při chytání kaprů na krmítko nebo na feeder. Ale i klasické těsto na ryby lze vylepšit! Jak? Stačí ho vyrobit z ochuceného prášku, který nabízí neuvěřitelně silnou vůni.

Proč je těsto na kapry tak úspěšnou nástrahou? Protože nabízí perfektní vlastnosti! Ať už těstem obalíme nějakou klasickou nástrahu (třeba kukuřici), anebo ho nastražíme samostatně, tak vždy vytvoří krásně měkký povrch. Právě tento měkký povrch se kaprům moc „líbí“, a navíc mnohem lépe vypouští atraktivní látky! Tohle zaručeně přiláká kapry blíže…

VIDEO: Jak rychle vyrobit švestkové těsto na kapry?

Těsto na kapry lze vyrobit z nejrůznějších surovin. My ale máme rádi ochucené prášky, ze kterých rychle vyrobíme fakt TOP těsta na kapry. Proč jsou tyhle prášky tak účinné? Jedná se o koncentrované atraktory, které se používají pro vylepšení krmení. Tyto prášky mají opravdu vynikající vůni, která ve vodním prostředí vytvoří koncentrovanou pachovou stopu.

Rybář si tak během chviličky může vyrobit silně vonící těsto na kapry! Jakou příchuť zvolit? Z našeho pohledu je nejlepší švestkový prášek, který má velmi unikátní vůni. Jedná se o zvláštně sladké aroma, které dokáže donutit k záběru i pasivního kapra, který v teplé vodě zrovna moc nežere. Tohle rozhodně doporučujeme!

 

Švestkový prášek na výrobu těsta MVDE

Perfektní prášek pro zatraktivnění krmení, který ale rybáři začali okamžitě používat buďto pro výrobu těsta na kapry, anebo domácího boilies. Tento prášek totiž nabízí neuvěřitelně koncentrovanou vůni, která ve vodním prostředí vytvoří silnou pachovou stopu. Takže nástraha začne okamžitě lákat kapry blíže. Prášek pro výrobu švestkového těsta najdete na e-shopu dodavatele MVDE

Jak z tohoto prášku vyrobit těsto? Zaprvé: Do misky rozbijeme 1 vajíčko, do kterého nasypeme 2 polévkové lžíce cukru. Vše pořádně rozmícháme. Následně do vajíčka s cukrem nasypeme švestkový prášek, ze kterého uděláme těsto. Pokud nechceme tolik koncentrovanou nástrahu, můžeme prášek naředit krupicí.

Švestkové těsto z práškového atraktoru MVDE

Pokud se vám stane, že těsto na kapry bude sušší, pak ho zřeďte olejem. Nedoporučujeme vodu! Pokud je naopak příliš lepivé, je třeba přisypat sypké suroviny. Těsto po vytvoření vložíme do sáčku a uložíme jej do ledničky, aby ztuhlo. Upozorňujeme, že těsto je po ztuhnutí tvrdší – ovšem stačí kousek odlomit a navlhčit ho (trochou vody nebo esencí). A vše je připraveno k lovu!

Belgická firma MVDE nabízí tento prášek v několika provedeních, ovšem při lovu kaprů nebo amurů v teplé vodě je právě švestková varianta naprosto TOP! Tento prášek má krásně nasládlou vůni, která věrně napodobuje populární ovoce. A právě ovoce patří v tomto období k těm nejlepším nástrahám (mirabelky, třešně atd).

Švestkové těsto na kapry ve vodě krásně „kouří“

Pokud si chcete zachytat i v teplé vodě, kdy bývají kapři nebo amuři pasivnější, pak vyzkoušejte tuto jednoduchou domácí nástrahu. Její výroba trvá jen několik minut, přitom ale dostanete neuvěřitelné parádní věc, na kterou kapři a amuři spolehlivě berou. Tohle je paráda! Švestkový prášek najdete na e-shopu dodavatele MVDE

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -