DomůAkční nabídkaSlaďounké pelety na ryby v dipu: Ideální nástraha pro jarní lov kaprů v příchuti...

Slaďounké pelety na ryby v dipu: Ideální nástraha pro jarní lov kaprů v příchuti medu

- Reklama -

Medové nástrahy jsou určitě těmi nejpopulárnějšími při jarním rybaření. A ono se není čemu divit. Sladké nástrahy ve studené jarní vodě pracují dokonale, takže rybář se může těšit na hromadu záběrů. 

Ilustrační foto: Chyť a pusť

To, že medové nástrahy jsou při jarním rybaření tolik úspěšné, není náhoda. Ryby po „zimním spánku“ hledají takovou potravu, která jim dodá tolik potřebnou energii. A energii dodá taky cukr, tedy nějaká sladká potrava. Tohle může být vodítko pro rybáře, jaké nástrahy při jarních vycházkách používat. Navíc, medové nástrahy mívají i lákavé zbarvení, tak jako tyto pelety v dipu.

 

Pelety na ryby v dipu (příchuť MED)

Tohle jsou velmi populární pelety na ryby v medové příchuti. Právě ono lákavé medové aroma je jednou z hlavních zbraní této povedené nástrahy. Pelety totiž dokážou ve vodním prostředí vysílat lákavé potravní signály. A konkrétně u těchto to platí dvojnásob, protože jsou naložené ve voňavém dipu. Takže jejich vůně je ještě silnější. Medové pelety jsou dostupné na e-shopu Chyť a pusť.

Další velkou výhodou těchto pelet na ryby v dipu je to, že jsou vyráběny „zastudena“. Právě díky tomu tyto pelety mají zajímavější konzistenci. Když si totiž člověk vybaví klasickou peletu, tak ta kvůli dlouhému sušení připomíná kámen. Ovšem tyto pelety jsou díky výrobnímu postupu jiné – mají mnohem čerstvější podobu.

Tyto konkrétní pelety v dipu se vyrábí v různých průměrech. Rybáři si je mohou vybrat buďto v 12 nebo 17 mm průměru. Samozřejmě, menší velikost je vhodná pro „super rychlé“ chytání ryb, kdy se chce člověk u vody hlavně pobavit. Větší pelety jsou také vhodné pro rychlejší chytání, ale rybáři už je používají i pro lov větších ryb (třeba v kombinaci s boilies).

Pelety na kapry v dipu v krabičce

To, že tyto pelety jsou vhodné opravdu pro rychlé chytání ryb, prozrazuje i rychlý rozpad nástrahy. Ten se pohybuje od 2 do 8 hodin, kdy dobu rozpadu ovlivňuje celá řada faktorů – teplota vody, síla proudu nebo třeba množství bílé ryby.

A další velké pozitivum u těchto pelet v dipu vidíme v jejich jasně žlutém zbarvení. Díky tomuto křiklavému odstínu je tato atraktivní nástraha na ryby dobře viditelná i z větší vzdálenosti nebo v kalnější vodě. Za tohle palec nahoru! Žluťounké pelety v dipu jsou k dostání na e-shopu Chyť a pusť.  

 

Plovoucí varianta: Ještě lákavější pelety v dipu

Ještě zajímavější variantou pro samotný lov kaprů na jaře můžou být tyto plovoucí medové pelety na ryby. Jejich výraznou předností je právě to, že ve vodním prostředí plavou. Jen si to představte: Nastraženou medovou peletku nahodíte s krmítkem do vody, a nad krmným místečkem se bude vznášet lákavá nástraha. Plovoucí pelety na kapry jsou dostupné na e-shopu Chyť a pusť.

Plovoucí pelety na ryby jsou jako dělané právě pro jarní lov kaprů, protože se luxusně nadzvednou nad nánosy mrtvé vegetace po „zimním klidu“. Takže nástraha jde mnohem lépe vidět, a ryba si ji rychleji všimne. K velké atraktivitě pak přispívá i žluté zbarvení, které jde vidět i z větší vzdálenosti. Super!

I tyto plovoucí pelety na ryby mají krásnou vůni (i díky koncentrovanému dipu), která se spolehlivě šíří i ve studené vodě. Tohle při jarním rybaření skvěle funguje! Pokud si chcete na jaře dobře zachytat, mrkněte na tyto voňavé pelety na ryby…

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -