DomůNovinkyZákaz rybaření z oplocených pozemků nebude, rybáři chtějí černé stavby řešit s úřady

Zákaz rybaření z oplocených pozemků nebude, rybáři chtějí černé stavby řešit s úřady

- Reklama -

Kolínští rybáři řeší oplocené pozemky na svazové pískovně Sandberk, na které není umožněný přístup. Na schůzi se tak řešil zákaz lovu z těchto pozemků. Ten ale není podle kolínského předsedy možný.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Téma ohledně zákazu rybaření z oplocených pozemků na pískovně Sandberk, na které není umožněný přístup, vyzdvihl kolínský předseda rybářů Jiří Krouza. Ten na sociálních sítích uvedl, že na začátku dubna na členské schůzi kolínští rybáři řešili zákaz na takových pozemcích, na které ostatní rybáři nemají přístup. Tématu jsme se věnovali v tomto článku. Jak to dopadlo?

 

Zákaz rybaření z oplocených pozemků by porušil legislativu

Situace ohledně oplocených pozemků na pískovně Sandberk je dlouhodobá, a proto není divu, že kolínským rybářům „leží v žaludku“. Ovšem! Kolínská rybářská organizace vydala vyjádření „státního orgánu rybářství“, ve kterém se mimo jiné píše:

„Případně vzniklý nezákonný stav znemožňování nebo omezování výkonu rybářského práva oprávněných osob ze strany vlastníků oplocených pobřežních pozemků nemůže být zhojen požadovaným neodůvodněným, nezákonně uděleným zákazem lovu ryb, který by plošně poškodil všechny řádné držitele povolenky k lovu na příslušném rybářském revíru,“ zveřejnili kolínští rybáři na webu.

To, že požadovaný zákaz z oplocených pozemků, na které není možný přístup, komentoval pro InRybar.cz i předseda ČRS MO Kolín Jiří Krouza: „Ano, zákaz lovu ze všech veřejné nepřístupných pozemků, konkrétně na Sandberku, není možný, neboť by tím došlo k porušení legislativy, jak uvedl státní orgán rybářství.“

 

Rybáři hodlají černé stavby řešit

Pokud by si někdo myslel, že kolínští rybáři nechtějí problematiku staveb na březích Sandberku řešit, ten by se spletl.

„Nejen výbor ČRS MO Kolín složený z rybářů, ale i státní správa, vnímají zvyšující se tlak na dodržování pravidel i v této lokalitě, což je pochopitelné. Legislativu obecně má dodržovat každý, nejen rybáři. Proto budeme hledat vhodná řešení ke zlepšení situace zejména s černými stavbami v okolí vod, která mnohdy zamezují přístupu na lovná místa,“ uvádí ČRS MO Kolín na webu.

Kolínský předseda Jiří Krouza pro InRybar.cz dále uvedl, že rybáři budou spolupracovat s úřady. „Plánujeme součinnost s úřady mající na starost stavební řízení a černé stavby,“ řekl předseda Krouza.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

4 KOMENTÁŘE

  1. Pánům z Kolína doporučuji výlet k Jezero Sadská aby se podívali jak to vypadá tam!
    Tam by se totiž přesvědčili, že to jde zakázat lovit z oplocených pozemků! Jde to když se chce…bohužel v Kolíně maí na to jiný názor 🙁

  2. U vody žádnej plot být nesmí a nemá tam co dělat. Jestli někdo brání ve výkonu rybářského práva tímhle způsobem tak by mělo být beztrestny takovou překážku odstranit.

  3. Vzhledem že se nejde vyjádřit k jinému tématu trochu podobnému. Je to všechno jenom kvůli jednomu člověku co se děje okolo Kolína…. Jenže ten člověk je bezpáteřní. Takže mu děkujeme ….i za to co přijde.

    • Ať je pak Bohouš jakýkoliv, tak je naprosto v pořádku, že otevřel toto téma!
      Buď to majitelé zpřístupní, nebo ať si tam nezachytají vůbec. Když to samé šlo udělat na Jezero Sadská, tak proč to neudělat znovu na Sandbergu 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -