DomůNovinkySprostá krádež generačních línů a několik stovek amurů! Zloděj vypustil rybník a...

Sprostá krádež generačních línů a několik stovek amurů! Zloděj vypustil rybník a ukradl ryby

- Reklama -

Naprostý hyenismus se odehrál v obci Čekyně nedaleko Přerova. Právě tady zloděj vypustil rybník, ze kterého ukradl skoro 40 generačních línů a několik set dvouletých amurů. O nepochopitelném činu informoval hospodář MO ČRS Přerov Petr Kopřiva. Ten prosí jakékoliv svědky, kteří třeba viděli podezřelou osobu na místě činu, o informace…

Ilustrační foto: InRybar.cz 

O krádeži generačních línů a malých amurů informoval přerovský hospodář Petr Kopřiva na sociálních sítích. „Na krádeže aut a jízdních kol už jsme si bohužel zvykli, ale s vypuštěním a slovením rybníka a následnou krádeží generačního hejna línů a několika set kusů dvouletých amurů jsem se setkal opravdu poprvé,“ napsal hospodář Petr Kopřiva.

Rybářský zloděj loupil na rybníku v Čekyni, což je vesnice kousek od Přerova. Podle hospodáře se zloděj k rybám dostal tak, že rybník vypustil. „Nějaký milý člověk nám minulý týden nejdříve z výpustního zařízení ukradnul víko a následně během uplynulého víkendu vypustil a pravděpodobně do čeřenu slovil ryby z malého rybníčku v Čekyni,“ popsal přerovský hospodář.

 

Nové hejno bude až za dlouhé roky!

Rozsah krádeže je pochopitelně neuvěřitelně bolestivý. Ovšem velkou komplikací bude například i to, že vychování nového hejna generačních línů bude trvat dlouhé roky. „Když pominu desítky až stovky hodin dobrovolné práce kolem výsadby, krmení atd., tak mi bude bohužel trvat několik let, než si opět vytvořím nové generační hejno těchto ryb – z 41 kusů nám zůstali dva líni,“ štve Petra Kopřivu.

Přerovský hospodář žádá rybářskou, a vlastně i nerybářskou, veřejnost o pomoc. „Pokud jste někdo během tohoto víkendu u chovného rybníka vedle tábora v Čekyni viděli někoho s podběrákem, čeřenem či s nějakým podobným rybářským zařízením či výbavou, tak budu rád za nějaké bližší informace. Rád bych věděl, jaký duševní mrzák parazituje na dobrovolnické činnosti několika lidí snažících se chovat ryby určené nikoliv pro zisk a prodej na talíře, ale k výsadbě do dalších rybářských revírů,“ zakončil hospodář Petr Kopřiva.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Tohle už je přespříliš, společnost je tak zkazena a je mi ztoho uprimne na blití. Děkuji panu koprivovy za jeho zasluznou činnost a nenechte se odradit takovím smejdem co jistě v životě nic nedokázal a ničí práci druhých v tomhle případě krádeži. Doufám že ho dopadnete a jestli se to nepodaří tak doufám, že mu upadnou obě ruce anebo že se zadusi kostí z amura nebo chudáka lína. Držím palce ať ho capnete parchanta.

  2. To musel někdo udělat z blízkého okolí, nebo ten který zná chod Vaší organizace. Je to opravdu smutné a do očí byjící co se tady v republice děje. Z lidí se stávají bezpáteřní svine.
    Budu Vám držet palce ať aspoň viníka chytnete. Ryby už si myslím jsou pryč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -