DomůRybolovné technikyPoloženáLevné rybaření na podzim: TOP masová nástraha za pár korun! Jde krásně...

Levné rybaření na podzim: TOP masová nástraha za pár korun! Jde krásně vidět a plave

- Reklama -

Podzimní část rybářské sezóny logicky bývá ve znamení hodně nízkých teplot. Přesto! I v tomhle období bývají kapři někdy až neuvěřitelně aktivní, takže s velkou chutí sbírají potravu. Toho by měli využít rybáři! Proto není divu, že na podzim rybáři rádi chodí na břehy svazových revírů, aby si na konec roku parádně zachytali. Co ale nastražit na háček pod krmítko? Zajímavou variantou je třeba levná, plovoucí nástraha na kapry do studené vody…

FOTO: InRybar.cz

Poznáváte tu situaci? Rybáři sedí na břehu, aby si chytili nějakého kapříka na Vánoce. Jednomu rybářovi chodí záběry pravidelně, a jiní na něj jen koukají. V čem je ten rozdíl? Těch faktorů, které rozhodují, může být celá řada. Je třeba počítat s tím, že na podzim jsou dna na našich revírech už zanesená velkými vrstvami uhynulých rostlin.

VIDEO: Jak vypadají extrudy na kapry? 

Dále je pod vodou horší viditelnost, a je třeba taky počítat s tím, že voda je prostě už hodně studená, což některým nástrahám nesvědčí. Ideální nástrahou do takových podmínek je třeba levná extruda na kapry. Proč? Co tahle nástraha za pár korun nabízí? Pojďme se na extrudy podívat blíže…

 

Představujeme: Co jsou to extrudy?

Proč jsou extrudy na kapry tak populární, a proč tak dobře fungují? Tajemství úspěchu už tkví v samotném „složení“ této nástrahy. Jde o to, že extrudy na kapry mají atraktivní, „gumovou“ konzistenci, která částečně připomíná kuličku z těsta. Co se týče „gumové“ konzistence, tak tomu hodně napomáhá krásně vlhký obal. Ale právě ten vlhký obal je strašně důležitý. Proč? Protože se z něho vypouští lákavá esence, která dokáže i za nízké teploty vytvořit atraktivní pachovou stopu.  

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné extrudy KAPRPRO za pár korun! Několik příchutí a barev

Levné extrudy na kapry se vyrábí v několika zbarveních. Ve všech variantách jsou tyto barvy velmi dobře viditelné i na hodně zaneseném dně…

Hodně důležitou funkci má ale i střed této levné nástrahy. V čem? Jde o to, že střed extrudy je silně nadipovaný lákavou esencí. Takže nástraha vypouští atraktivní vůni dlouhou dobu. A vlastně i proto mají tyto nástrahy na kapry tak lákavou sladkou vůni nebo masový odér. Extrudy jsou vymyšlené fakt hodně dobře!

Takových kapříků na extrudy nachytáte fakt hodně…

Jak už jste asi pochopili, tak extrudy na kapry se vyrábí v celé řadě příchutí. Rybář si může vybrat jak sladké varianty, tak pochopitelně jsou k dostání i masové příchutě. A právě masové odéry jsou populární v podzimním čase, kdy se ryby shání po výživné potravě, která jim pomůže vytvořit tolik potřebné zásoby na nehostinné chvíle. Rybáři tak v tomto čase velmi rádi sahají po příchutích halibut, oliheň, anebo nejvíce po extra páchnoucí příchuti hnijící červ.

 

3 výhody extrud na kapry

Extrudy na kapry. Zajímavá nástraha (nejen) do studené vody, která nabízí celou řadu zajímavých vlastností. První vynikající vlastností je to, že extrudy na kapry jsou „extra plovoucí“. Co to znamená? Pokud rybář pod háček nebo na háček napíchne několik kuliček extrud, pak se může stoprocentně spolehnout, že nástraha bude nádherně plavat. Tohle je obrovské plus!

Levné extrudy na kapry KAPRPRO hnijící červ mají opravdu hodně silné aroma, které se dobře šíří i ve studené vodě

No ano! Rybář má tak jistotu, že nad nanesenými nánosy mrtvé vegetace, anebo třeba jen nad bahnitým dnem, se bude vznášet lákavé sousto. Tohle nepřehlédne žádný kapr! Pokud se bavíme o podzimním lovu kaprů na krmítko, pak doporučuji používat spíše kratší návazce, které zaručují to, že nástraha bude blízko krmení u krmítka.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné extrudy KAPRPRO za pár korun! Několik příchutí a barev

Druhým obrovským plusem je to, že extrudy mají opravdu výrazně křiklavé zbarvení. Tyto nástrahy se vyrábí například v červené nebo oranžové barvě, což jsou odstíny, které jdou perfektně vidět i na hodně zaneseném dně. Anebo ve chvíli, kdy je zamračená obloha, takže pod vodou nejde všechno úplně dobře vidět.

Červené extrudy na kapry v příchuti patentka fungují na podzim opravdu skvěle!

A bacha! Naprostou dokonalostí je to, že tyto plovoucí kuličky na kapry se vyrábí i v bílém zbarvení. Jo! Právě bílá barva je vysoce kontrastní, což znamená, že jde skvěle vidět (téměř) kdykoliv a kdekoliv. To je strašně důležité! Proč? Protože kapři spolehlivě vidí světlé věci na tmavém podkladu, což bílá kulička „splňuje“ na 100 procent! Velká paráda!

A třetí gigantickou výhodou této nástrahy je její velikost. Extrudy mají opravdu sexy průměr, který se rybám líbí i v těch nejtěžších podmínkách rybářské sezóny. I když je voda už opravdu hodně studená, a ryby nejsou zrovna aktivní, tak u extrud to nevadí. Tohle je prostě nástraha, která jezdí pořád! Akorát je dobré zkoušet velikost sousta. Co tím myslím? Když ryby berou, tak na háček nebo pod háček napíchněte i 3 a více kuliček. Když ryby neberou, tak na menší háček napíchnete 1 nebo 2 kuličky.

 

Jak chytat s extrudami?

Extrudy na kapry jsou nástrahou, která slouží pro rychlé chytání. Pokud si chcete u vody hlavně užít zábavu, pak je tato nástraha jako stvořená pro váš styl rybaření. A k tomu je dobré doplnit nějaké ideální krmení. Jaké mám na mysli?

Při opatrných záběrech, anebo neaktivitě kaprů, fungují malá sousta z 1 nebo 2 kuliček

Jde o to, že do krmítka je ideální dávat jemné krmení, které bude mít silné aroma. Klidně použijte nějakou klasickou krmnou směs, kterou třeba ještě nařeďte klasickou strouhankou. Tím vznikne krásně jemný základ, který bude i v hodně studené vodě spolehlivě pracovat (rozpadat se, vytvářet oblaky jemných částic).

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné extrudy KAPRPRO za pár korun! Několik příchutí a barev

Aby i tohle levné krmení na kapry vydávalo silnou vůni, pak můžeme zvolit několik možností pro jeho zatraktivnění. Asi nejoblíbenější metodou je přidání nějakého tekutého atraktoru, třeba esence nebo CSL. Když rybář těmito atraktivními tekutinami krmení zalije, pak dostane opravdu hodně zajímavou návnadu. Vždy myslete na to, že je dobré pracovat s časem. To znamená, že po zalití krmné směsi je dobré nechat vše odležet alespoň 15 minut, ideálně ale déle.

Když kapři spolehlivě žerou, nebojte se pod háček nebo na háček nastražit více kuliček…

Velkým tématem je, jestli do takového krmení do studené vody přidávat nějakou hrubší částici. Za sebe říkám, že je dobré do takového krmení na podzimní chytání použít třeba drobné peletky, které se i za nízkých teplot krásně rozpadnou, a ryby se z nich tak rychle nenasytí, jako z větších pelet. Klasickým doplněním pak může být třeba i kukuřice na kapry, kterou ale na podzim nepoužívám ve větším množství.

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -