DomůNovinkyŠtičí obluda: rybář chytil giga štiku. S vylovením mu musel pomoci kamarád

Štičí obluda: rybář chytil giga štiku. S vylovením mu musel pomoci kamarád

- Reklama -

Týdny strávené u vody, stovky hodů, zima, déšť a když už se zdá, že rybařina nezná spravedlnost, přesně v tu chvíli to přijde. Ta ryba, kvůli které někteří chodí k vodě celý život, je najednou tady.

Přesně takové emoce musel zažít i Ash Morton, který z jezera vytáhl gigantickou štiku. Rybář z Rotherhamu vždy snil o ulovení více než 15kilogramové štiky. A minulý týden se mu tento sen splnil. Na jezeře na severu Anglie ulovil gigantickou štiku o váze 17,8 kilogramů!

 

Po změně místa přišel životní záběr

Ash prožíval velmi náročnou rybářskou výpravu zaměřenou na místo, kde se traduje, že se ukrývají dvě obří štiky. První dny absolutního prázdna ho však neodradily. Ale rozhodl se však držet rybářského hesla: změna místa, ryba jistá.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Ash Morton (@ashmorton_angling)

Rybář pořádně ani nedosedl na nové místo, když přišel záběr na mrtvého sledě. Následoval souboj, který zpočátku nebyl tak dramatický jako mnohé jeho předchozí. Ovšem ve chvíli, kdy Ash spatřil na hladině obrovskou štiku, ihned si uvědomil, že je to ryba, pro kterou přijel.

„Toto monstrum zřejmě ani sám nevylovím,“ pomyslel si. Zavolal tedy svému kamarádovi Johnovi, aby mu pomohl s podběrákem. Nakonec se rybářům podařilo dostat bezmála 18kilový kolos na břeh. „Životní rekord. Pochybuji, že to někdy překonám,“ komentoval šťastný lovec na sociální síti.

„Pro většinu rybářů je štika přes 15 kilogramů splněný sen. A já jsem si myslel, že si na takovou rybu nikdy nesáhnu,“ rozvádí své pocity šťastný rybář. Byl mnohokrát blízko. Jeho dosavadní rekord byl necelých 15 kilogramů.

„Asi to tak mělo být, spousta výprav zcela bez záběru, a pak přišlo tohle monstrum. Byl jsem v šoku. Nejúžasnější ryba, jakou jsem kdy chytil,“ uzavírá anglický rybář.

 

Impozantní štiky z nedávné doby

Váhově velmi podobná štika byla ulovena před dvěma týdny také v Anglii na jezeře Chew Valley. Ryba vážila 17,7 kilogramů (39 liber), což pro rybáře znamenalo nový osobní rekord! Délku giga štiky lovec neuvedl. Pozoruhodná však byla hlavně stavba těla ryby.

To, že toto magické jezero skrývá rekordní štiky, dokládá další úlovek z nedávné doby. Informovali jsme vás o štice, která překonala britský rekord. Lloyd Watson se radoval z úlovku o váze 21,5 kilogramů.

Štika je nyní novým britským rekordem, několik dní po ulovení to potvrdil rybářský magazín AnglingTimes. Ten zveřejnil informaci o tom, že rybářovi byl rekord uznaný. 

Zdroj: AnglingTimes, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -