DomůNovinkySumci na Berounce mají v sobě vysílačky! Proč je ryby mají v těle?

Sumci na Berounce mají v sobě vysílačky! Proč je ryby mají v těle?

- Reklama -

Český rybářský svaz na sociálních sítích sdílel informaci o probíhajícím výzkumu České zemědělské univerzity. Tento výzkum probíhá na revíru Berounka 2, kdy vybrané ryby mají v tělech zabudované vysílačky. Proč? Vědci tímto způsobem monitorují migraci ryb, a vyhodnocují „kvalitu“ rybích přechodů v tomto revíru. Vedení rybářů prosí širokou veřejnost, aby v případě ulovení takové ryby, rybáři „netradiční“ úlovek pustili zpátky na svobodu…

Tento výzkum vědců z České zemědělské univerzity vyhodnocuje to, jestli rybám „nevadí“ rybí přechody v Berounce. „Jedná se o výzkum ČZU zaměřený na sledování migrace ryb v řece a v nově postavených rybích přechodech,“ přiblížil Český rybářský svaz.

Rybáři prosí, aby v případě ulovení takové ryby lovci vraceli úlovek zpátky do vody. „Pokud ulovíte na Berounce 2 rybu označenou vysílačkou zašitou do břišní dutiny s viditelnou anténou čnící z těla, prosíme o její šetrné a rychlé vrácení do revíru, kde byla ulovena,“ uvedl Český rybářský svaz.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levné boilies Monster Crab za 60 korun/kilo! 

Na přiložených fotografiích jde vidět například sumec, který má na břiše malou ranku, ze které vyčnívá drát. Ne! Tohle není žádný parazit! Jde o rybu, ve které je vysílačka, která sleduje její pohyb. Proto při úlovcích ryb na Berounce 2 si prosím všímejte, jestli ryby tyto vysílačky nemají zabudované v těle. Pokud ano, pusťte je prosím na svobodu

 

Kde můžete narazit na ryby s vysílačkami?

Vedení rybářů informovalo o tom, že výzkum vědců z České zemědělské univerzity probíhá na revíru Berounka 2. Jde o revír, který se rozléhá od jezu v Mokropsech až k jezu v Karlštejně-Klučicích včetně přilehlých tůní. Součástí revíru je úsek Svinařského potoka od soutoku s Berounkou až k železničnímu nadjezdu v obci Zadní Třebaň (cca 100 m proti proudu potoka). Na ostrově pod jezem v Karlštejně – Klučicích platí zákaz lovu ryb z pravého břehu ostrova (po proudu), tzn. ze břehu přilehlého k odpadní strouze z MVE.

INFO: Zjistěte kompletní informace o revíru Berounka 2

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Vysílačky se rybář všimne až při porcování, u sumce je to stejně jedno, tohle je výzkum za všechny prachy!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -