DomůRecenze výrobkůNástrahy a návnadyTo nejlepší z tradiční kukuřice na ryby: Moderní kukuřičné pelety na amury...

To nejlepší z tradiční kukuřice na ryby: Moderní kukuřičné pelety na amury a kapry

- Reklama -

Kukuřice na ryby je jednou z nejvíce používaných surovin při výrobě nástrah a krmení na ryby. A ono se není čemu divit! Už celé generace rybářů moc dobře vědí, že právě kukuřice rybám tolik chutná. 

Foto: InRybar.cz 

A nejen kaprům, ale také kapitálním amurům, a ostatním rybám. Proto není divu, že kukuřici rybářské firmy používají i při výrobě svých nástrah. Příkladem je přeloučská firma LK Baits, která z kukuřice vyrábí nadupané kukuřičné pelety na ryby. Tyto kukuřičné pelety nabízí další skvělé vlastnosti, které klasická kukuřice na ryby nabídnout nemůže…

Proč kukuřice rybám tolik chutná? Jednoduše řečeno: Kukuřice je velmi bohatým zdrojem sacharidů, takže ryby moc dobře „ví“, že jim dodá tolik potřebnou energii k životu pod vodou. Kukuřice je bohatá na atraktivní láky i proto, že se jedná o plodinu, která bývá na polích nejdelší dobu. Takže velmi dlouho přijímá sluneční paprsky, což zjednodušeně řečeno přispívá k vysokému obsahu energie.

Kukuřičné pelety Corn Pellets mají základ v prvotřídní kukuřici…

Kukuřice na ryby je dále velmi zajímavá i proto, že při správné úpravě je dobře stravitelná. Takže ryby ji po pozření zase rychle vypudí, tudíž dostanou brzo „pocit hladu“. Pak je tady samozřejmě atraktivní vůně, chuť a barva. Suma sumárum: To všechno dělá z kukuřice na ryby TOP nástrahu nebo krmení, a proto ji rybářské firmy používají i jako surovinu pro výrobu moderních nástrah na kapry, amury a další ryby. Jako jsou třeba tyto kukuřičné pelety na ryby Corn Pellets

 

Kukuřičné pelety na ryby Corn Pellets

Tohle je opravdový klenot mezi peletami na rybářském trhu! Proč se nám tyhle pelety z kukuřice tak líbí? Těch důvodů je několik! Zaprvé: Kukuřičné pelety na ryby Corn Pellets jsou logicky vyráběny z kukuřice, která patří k tomu nejlepšímu ve světě rybaření. Takže rybář může používat dlouhými léty osvědčenou surovinu v moderní podobě. Jaké jsou nejlepší vlastnosti této nástrahy nebo krmení?

 

Dobrá stravitelnost

Ještě k té výrobě: Kukuřičné pelety Corn Pellets od přeloučské firmy LK Baits jsou vyráběny „zastudena“. Co to znamená? Jedná se o výrobu, kdy nedochází kvůli dlouhému sušení nebo vysokým teplotám k poškození nebo k úplnému zničení těch nejlepších látek v kukuřici. Díky této výrobě mají tyto pelety i skvělou stravitelnost. Ve chvíli, kdy kapr nebo amur peletu pozře, tak ji taky rychle vypudí, takže ryba se rychleji vrátí na lovné místo s prázdným žaludkem. Super!

Kukuřičné pelety Corn Pellets si vzaly to nejlepší z kukuřice, a ještě pár TOP vlastností přidaly…

Studený výrobní proces je dobrý i z toho pohledu, že kukuřičné pelety ve vodním prostředí fakt nádherně pracují. Po vhození do vodního prostředí jednak vypouští atraktivní pachovou stopu, ale po chvíli i drobné částečky. Co se týče rychlosti rozpadu, tak záleží na aktuálních podmínkách. Mále peletky o průměru 4 mm se mohou rozpadat od 10 do 50 minut, velké pelety o průměru 20 mm se rozpadají až 8 hodin. Z těchto hodnot je zřejmé, že kukuřičné pelety jsou vynikající třeba pro rychlé chytání. Pelety se rozpadají tak, že na povrchu se vytvoří měkký obal, uvnitř jsou krásně tvrdé! 

Nádherná vůně

Na první pohled si rybář může říct, že kukuřičné pelety nemůžou nabídnout nic unikátního, že nemůžou ničím překvapit. Chyba lávky! Tyto pelety od LK Baits miluji i pro jejich neskutečně nádhernou vůni! Jak si ji představit: Jedná se o krásně sladkou vůni, která připomíná směsici „lučního kvítí a nektaru“. Těžce se to popisuje, protože nejde o klasickou vanilku nebo med. Je to prostě krásně sladká vůně.

Pelety z kukučice na amury a kapry mají opravdu nádhernou vůni!

Velký podíl na této parádní vlastnosti má i to, že výrobce pelety namáčí v legendární tekuté potravě All Amino Nutric, která má taky určitý vliv na to, že pelety mají tuto „čichovou podobu“. Tak jako tak: Tyto pelety dokážou ve vodním prostředí vytvořit hodně atraktivní pachovou stopu, aniž by bylo nutné používat další tekuté atraktory. Samozřejmě, pokud máme málo času a potřebujeme „udělat“ záběr co nejrychleji, pak má tekutý atraktor velký smysl, protože posune celé krmení o několik levelů výše…

Nepřehlédnutelná barva

Tohle je další obrovské plus! Ať už bude rybář s těmito peletami z kukuřice krmit nebo na ně chytat „kdekoliv“, půjdou krásně vidět. Ano! Tyhle kukuřičné pelety mají neuvěřitelně výraznou, žlutou barvu, která jde skvěle vidět na zarostlém, zaneseném, písčitém, kamenitém, nebo třeba jílovitém dně. A to je důležité! Není asi potřebné připomínat to, že kapři velmi dobře vidí kontrastní věci (výrazné předměty na tmavém podkladu). A že při sbírání potravy se samozřejmě řídí i zrakem.

Pelety jdou velmi dobře vidět na zarostlém terénu…

Ta žlutá barva je i dokonalá proto, že rybář je schopný vytvářet nepřehlédnutelné „koberce“, které lze díky obrovskému množství pelet vytvořit. Prostě v momentě, kdy do vody rozházíme několik hrstí pelet, tak ty na dně vytvoří atraktivní krmné místo, které žádný amur nebo kapr nepřehlédne. Fakt super!

…ale také na tmavém podkladu!

 

Kukuřičné pelety versus klasická kukuřice

To srovnání se pochopitelně přímo nabízí a je předmětem diskusí, když se rybáři o obou nástrahách baví. Ta hlavní otázka zní: Proč kupovat kukuřičné pelety, když si mohou koupit kukuřici? No, těch výhod pelet je hned několik, a jsou docela dost zásadní!

Pelety jsou selektivnější

I když kukuřičné pelety jsou sestaveny tak, aby bylo co nejvíce atraktivní, a tedy mají i docela krátkou dobu rozpadu (třeba v porovnání s boilies), tak přesto jsou pelety selektivnější než drobná zrníčka. Pokud totiž rybář použije 20 mm peletu, anebo pod háček „nabije“ rovnou dvě, tak vznikne sousto, které „počká“ na většího kapra nebo amura. I když pod háček napíchneme 20 zrníček kukuřice, tak přesto ten efekt nebude takový. Pokud tedy máme spadeno na opravdu větší ryby, a nemáme třeba tolik času, pelety jsou lepší.

Pelety o průměru 20 mm jsou selektivnější než klasická kukuřice!

Není nutná úprava

Ne každý má podmínky k tomu, aby mohl upravovat doma desítky kilogramů kukuřice. Teď mluvím především o vaření kukuřice. Například rybář nebude v bytě v paneláku vařit desítky kilo kukuřice v hrnci, aby se připravil na delší výpravu. To fakt ne! Kdežto kukuřičné pelety prostě není nutné připravovat. Prostě dojde domů pytel těchto „kukuřičných dobrot“ a může se vyrazit na ryby.

Pelety není nutné nijak připravovat! Ihned je můžeme pověsit pod háček!

Delší trvanlivost

Někteří rybáři jsou rádi, když jim kukuřice „chytne“ (fermentace). Někteří ale rádi používají jen čerstvě vařenou kukuřici, která nemá silný zápach po kvašení. Jenže! V takovou chvíli je nutné kukuřici co nejrychleji spotřebovat, protože se může zkazit. Zase: Tohle u kukuřičných palet vůbec nehrozí. Jelikož jde o „suchou“ nástrahu/návnadu, tak nějaké kvašení nemusí rybáře vůbec trápit.

 

Žádný produkt není dokonalý!

Při recenzích nebo představování produktů na InRybar.cz vždy zdůrazňuji, že žádný produkt není dokonalý. A to platí i o těchto peletách Corn Pellets od LK Baits . První věc, která rybáře trkne do očí, je vyšší cena. Větší, 10 kilogramové balení, jde sehnat už od 85,4 korun za kilo (po registraci). Tohle je cena, která je prostě vyšší než jiné kukuřičné pelety, anebo samotná kukuřice.

V těchto kukuřičných peletách chybí hrubší částice, což může někomu vadit…

Jenže! Rukama mi prošlo opravdu nemálo kukuřičných pelet, a je zapotřebí říct, že tady rybář za své peníze dostane fakt hodně zajímavý produkt. A teď je důležité, jestli za takovou kvalitu to je málo nebo hodně. Co myslíte? To už si musí laskavý čtenář určit sám. Z mého pohledu ta cena není přemrštěná, ale znova – je prostě vyšší než u jiných výrobců.

Kukuřičné pelety ve vodě vypouští žlutou stopu a drobné částečky. Super!

Někteří rybáři mají rádi, když v peletách jsou viditelné nějaké hrubší částice (hruběji nadrcená zrna kukuřice nebo třeba řepka). To u těchto kukuřičných pelet k vidění není. Kukuřičné pelety Corn Pellets od LK Baits mají hladkou směs, ve které žádná semena vidět nejdou. Takže ať o tom víte…

 

Suma sumárum: Kvalita nebo kvantita?

Co se týče dalších slabin, moc jich není. Tyhle kukuřičné pelety na ryby totiž nabízí fakt hodně zajímavé vlastnosti – jsou vyrobeny z kukuřice, zajímavě pracují ve vodě, mají atraktivní vůni a barvu, jsou dobře stravitelné, mají rychlejší rozpad (hodí se pro rychlejší chytání), ale přesto jsou dostatečně selektivní.

Pokud si potrpíte na kvalitu, pak jsou pro vás tyhle pelety z kukuřice zajímavou volbou…

Tenhle výčet vlastností je pak něco, co by mělo rybáře minimálně „donutit“ se zamyslet na tím, jestli zvolí kvalitu nebo kvantitu. Z mého pohledu za něco málo přes 85 korun za kilo není co řešit. Ale každý rybář to má prostě jinak…

Silné stránky

Atraktivní příchuť, atraktivní barva, hlavní surovina je kukuřice, široká nabídka průměrů, větší pelety mají dírku pro nastražení, atraktivní rozpad ve vodě

Slabé stránky

Vyšší cena než jiné kukuřičné pelety na ryby, chybí hrubší částice v peletách

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -