DomůAkční nabídkaSvětlo, které láká k útoku: svítivé gumy na candáty jsou trumf na...

Světlo, které láká k útoku: svítivé gumy na candáty jsou trumf na podzim

- Reklama -

Podzim patří k tomu nejlepšímu období pro lov candátů na přívlač. Nižší teploty jsou pro dravé ryby impulsem, který je nutí neustále lovit. Proto není divu, že toto období je tím nejlepším na dravce.

Jenže! V aktuálním podzimním počasí není žádnou výjimkou, že se brzo stmívá. A s tím musí počítat i rybář, který se vydává na dravce s přívlačovým vybavením. Abychom byli i v takových podmínkách úspěšní, je vhodné sáhnout po světélkujících nástrahách. Právě ty totiž dokážou vydráždit candáty až k nebývalé žravosti.

 

Svítivé nástrahy Lucky John

Tyhle nástrahy jsou každoročním podzimním hitem na česko-slovenském trhu. Ale ono se není čemu divit! Právě tyto nástrahy kromě vynikajícího chodu nabízí zásadní přednost – po nasvícení ve vodě svítí. A právě díky této vlastnosti mohou rybáři u vody slavit skvělý úspěch. Světélkující nástrahy na přívlač najdete na e-shopu distributora Lucky John .

Svítící nástraha na přívlač Lucky John

To světlo může být opravdu za určitých podmínek velmi zajímavou zbraní. Jen si to představte: pod vodní hladinou je černočerná tma, ve které nejde vidět „na špičku nosu“. Kdežto najednou se v oné temnotě zjeví cosi světélkujícího. To je naše nástraha! A právě tu v tomhle prostředí fakt žádný candát nepřehlédne.

Světélkující nástrahy jsou vynikající především při těch nocích, kdy vůbec nesvítí měsíční světlo. A kdy panuje opravdu ta nejtemnější noc. V těchto chvílích pak světélkující nástrahy skvěle fungují, protože jdou ve vodním prostředí nejlépe vidět. A zase: díky onomu světlu si dravec nástrahy velmi rychle všimne.

VIDEO: Jak vypadají svítivé nástrahy na dravce Lucky John? Podívejte se na video

Jak to udělat, aby nástraha svítila? To použití je naprosto jednoduché: prostě na nástrahu pár vteřin budeme svítit čelovkou. V tu chvíli pak bude naše nástraha vydávat pronikavé světlo, které může při lovu candátů za černočerné tmy přinést spoustu záběrů. Jen jedna rada: při svícení čelovkou se otočte zády k vodě, abyste si neplašili ryby.

 

Nástrahy jsou k dostání v řadě provedení

Svítivé nástrahy od lotyšské značky Lucky John jsou k dostání v několika provedeních. K těm nejvíce používaným patří třeba guma LJ Minnow, která vypadá jako „klasické kopýtko“. Ale právě tenhle tvar gumové nástrahy patří k nesmrtelným legendám, protože nástraha jednak vydává silné vibrace, ale zároveň má tvar rybičky.

Svítící nástraha na přívlač s vroubkováním

Z našeho pohledu je pak velmi povedenou nástrahou i „svíticí Tioga“. S touto nástrahou máme velké zkušenosti: guma má vynikající chod, kterému dominuje hbitý ocásek. Ten dokáže vytvářet silné vibrace i za velmi pomalého vedení, což oceníme například při mrazivých nocí, kdy potřebujeme nástrahu tahat pomaleji.

Hodně zajímavou nástrahou je potom svítící Hogy Shrimp. Tato gumová imitace napodobuje raka, který je na mnoha revírech oblíbenou „položkou“ v potravním výběru dravců. Nástraha pak je hodně zajímavá jak na candáty, ale například i na okouny při stmívání nebo východu slunce, kdy je pod hladinou pořád špatně vidět.

Jestli hledáte do aktuálních podmínek pro úspěšnou přívlač nějakou zajímavou nástrahu, pak se podívejte na bohatou nabídku svítivých nástrah od lotyšské značky Lucky John. Jedná se opravdu o povedené imitace rybiček, ale i jiných živočichů, které skvěle fungují. Buďte na podzim při lovu dravců úspěšní! Svítivé nástrahy najdete na e-shopu distributora Lucky John za super ceny.

Zdroj a ilustrační foto: Lucky John

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -