DomůNovinkyNový rekord kapra z Balatonu: rybář ulovil lysce o váze přes 34...

Nový rekord kapra z Balatonu: rybář ulovil lysce o váze přes 34 kilogramů

- Reklama -

Z Maďarska přišla fantastická zpráva! Na tamním ikonickém jezeře Balaton byl totiž znovu překonán rekord kapra. Rybář Gellért Vetö dokázal ulovit obrovského lysce, který vážil přes 34 kilogramů.

O dechberoucím úlovku obrovského lysce informovala stránka Balatoni Hal. Ta zveřejnila i fotografii monstrózního úlovku kapra lysce, kterého dokázal přelstít rybář Gellért Vetö. Jak se mu povedlo obrovskou rybu přelstít?

 

Lysec měl fantastické parametry

Je neskutečné, s jakou dynamikou se přepisují rekordní hodnoty na jezeře Balaton. K poslednímu přepsání historických tabulek došlo teprve letos v dubnu, když rybář Krisztián Kovács chytil obrovského šupináče o váze 34,05 kilogramů.

Ovšem ani tato ryba už není tím nejtěžším úlovkem kapra z Balatonu. Rybář Gellért Vetö totiž dokázal ulovit nádherného lysce, který vážil neskutečných 34,354 kilogramů. Tohle je váha, kterou by „mohla závidět“ leckterá vyhlášená lokalita na západě Evropy.

To, že tato ryba byla zdokumentována správně, naznačuje přítomnost svědků. Těmi totiž byli strážní z Maďarského národního rybářského svazu, kteří byli přítomní u zdokumentování ryby.

 

Kapr byl naposledy uloven v roce 2022

Jak vlastně vypadal záběr od tohoto obrovského kapra? Rybář Gellért Vetö se svěřil s tím, že záběr byl docela divoký. Následně pak probíhalo zdolávání kapra, které ale trvalo jen 15 minut. Celé zdolávání proběhlo bez komplikací, takže rybář nakonec nádherného lysce úspěšně podebral.

Úspěšný rybář pak prozradil i úspěšnou nástrahu. Tou bylo pikantní boilies v příchuti chilli. Právě tato pálivá příchuť je při lovu velkých kaprů „notoricky známá“. To, že rybář měl spadeno na opravdového „balatonského mohykána“, prozrazuje i velikost kuličky. Ta totiž byla 30 mm.

Maďarští rybáři rekordního lysce pak velmi rychle poznali. U zveřejněné fotografie se objevila informace, že se jedná o kapra, který se jmenuje Bütykös. Tento obrovský lysec byl naposledy uloven v srpnu roku 2022. A tehdy byla ryba o 1,5 kilogramu lehčí.

 

Balaton vydává nádherné kapry

Maďarské jezero Balaton je v posledních letech extra štědré i na kapry přesahující magickou hranici 30 kilogramů. Již třeba zmíněný kapr šupináč o váze 34,05 kilogramů, kterého letos na jaře ulovil rybář Krisztián Kovács, jistojistě patří do „říše snů“.

Kromě toho pak ale na Balatonu rybáři ulovili další ryby přes 30 kilo. Jedním z nich byl například kapr o váze 32,37 kilogramů, kterého ulovili rybáři z týmu VMFISHING. Těm se povedlo obrovskou rybu ulovit během prestižního závodu IBCC 2022.

Zdroj: Balaton Hal, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -