DomůNovinkyTeprve 11letý mladík vytáhl obrovského sumce. S rybou bojoval 25 minut

Teprve 11letý mladík vytáhl obrovského sumce. S rybou bojoval 25 minut

- Reklama -

Životní zážitek prožil na Ebru teprve 11letý rybář Joshua Davenport. Tomu se na ikonické vodě na jihu Evropy povedlo ulovit velkého sumce. S obrovskou rybou mu na břeh pomáhali 3 dospělí rybáři.

Úlovek teprve 11letého rybáře zaujal i prestižní anglický magazín pro rybáře AnglingTimes. Ten uvedl, že mladý rybář dokázal obrovského sumce vytáhnout ve Španělsku na Ebru, což je tamní ikonická lokalita, kterou milovníci sumců moc dobře znají.

 

Sumec zabral na halibutové pelety

Mladý rybář chytal ve Španělsku na halibutové pelety. Právě tahle nástraha patří při lovu sumců na jihu Evropy k velmi populárním. A zmíněná volba nástrahy se ukázala jako správná! Mladíkovi totiž zabral pořádný sumec!

Nastal tak tuhý souboj mezi mladým rybářem a velkou rybou. Tvrdé zdolávání urostlého sumce se protáhlo na poměrně dlouhých 25 minut. Mladíkovi se ale nakonec povedlo sumce dotáhnout ke břehu.

Tady mu pak museli pomoci 3 dospělí rybáři. Výsledná váha ryby? Sumec vážil hodně slušných 68,9 kilogramů (152 liber). „Bylo to úžasné!“ citoval AnglingTimes maminku mladého rybáře.

Podle ní 11letý Joshua miluje rybaření od té doby, co byl schopný udržet rybářský prut. To, že tento mladík má talent na lov sumců, pak prozrazuje i jeho první úlovek „vousatého predátora“. Prvního sumce totiž chytil už ve svých 5 letech.

 

10letý rybář chytil sumce o váze 90 kilo

To, že i velmi mladí rybáři jsou schopni ulovit velké sumce, prozrazuje i letošní úlovek 10letého Štěpána Panocha. Tomu se totiž v tomto opravdu mladém rybářském věku povedlo na španělském Ebru ulovit gigantického sumce.

Štěpán Panoch se vydal na ryby s jeho otcem Ladislavem, který vzal syna na španělskou přehradu Riba Roja. A právě tady se mladému rybářovi na umělou nástrahu při lovu na přívlač pověsil gigantický sumec. Zdolávání se pak protáhlo na neuvěřitelných 35 minut.

„Štěpán s obrovským sumcem bojoval většinu doby zcela sám. Až když se obrovský sumec objevil u lodě, musel jsem synovi s rybou pomoci,“ řekl magazínu InRybar.cz pyšný otec Ladislav Panoch. Ryba měřila 241 centimetrů, váhu pak rybář odhadl na více jak 90 kilogramů.

Zdroj: AnglingTimes, ilustrační foto: Martin Mráz (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -