DomůAkční nabídkaKonkurence nemá šanci: TICA představila špičkové navijáky na kapry za rozumné peníze

Konkurence nemá šanci: TICA představila špičkové navijáky na kapry za rozumné peníze

- Reklama -

Firma TICA je mezi česko-slovenskými rybáři velmi oblíbená díky spolehlivým navijákům Scepter, které patří k tomu nejpopulárnějšímu na trhu. Teď tato rybářská společnost představila nové navijáky.

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Naviják patří k nejdůležitějším součástem rybářské výbavy. Pokud rybář nemá na prutech připevněné kvalitní navijáky, pak se může rozloučit s úspěchem v podobě velkého kapra. Proto není divu, že právě navijáky jsou tak oblíbeným tématem rybářských diskusí, které se odjakživa snaží najít ten nejlepší stroj.

Mnoho rybářů s námi bude určitě souhlasit v tom, že v poměru cena/výkon/kvalita si na rybářském trhu vydobyly perfektní jméno kaprové navijáky TICA Scepter. Právě tyto stroje nabízí nádherný chod a precizní brzdu, což jsou zásadní vlastnosti. Teď tato populární rybářská značka představila nové stroje, do kterých se každý milovník TICA ihned zamiluje…

 

TICA Titan T8000

Nové navijáky od značky TICA, které mají velký potenciál dorovnat legendární navijáky TICA Scepter. Tyto nové stroje nabízí opravdu hodně zajímavé vlastnosti, které ocení každý milovník kaprů zejména v těch nejtěžších podmínkách. Navijáky TICA Titan T8000 jsou k dostání na e-shopu Chyť a pusť za atraktivní cenu.

Čím jsou tyto navijáky tolik zajímavé? Musíme začít pochopitelně precizním chodem navijáku, který ovlivňuje celá řada faktorů. K dokonalému navíjení například napomáhá pomalá oscilace cívky při navíjení, kdy naviják ukládá navazovací materiál krásně „hladce jako do peřinky“. Zásadní je potom i šnekový převodový systém, který se stará o to, aby naviják šlapal jako „švýcarské hodinky“.

Tyto navijáky jsou jako dělané pro daleké hody. Prvním velkým plusem je 40mm cívka, která je tvarována tak, aby se z ní odvíjel navazovací materiál bez přebytečného tření. Díky tomu montáž letí opravdu daleko. Další důležitou vychytávkou je systém, který zabraňuje tomu, aby se překlapěč při nahození zavřel. Rybář tak snižuje riziko utržení montáže při nahazování…

Navijáky na kapry TICA Titan T8000 nejsou vhodné jen pro nahazování, ale také vyvážení do velkých vzdáleností. Kapacita cívek je totiž 504 metrů navazovacího materiálu o průměru 0,30 mm. Takže navijáky jsou vhodné i pro chytání na hodně rozlehlých vodách. Kaprové stroje se vyrábí ve dvou provedeních, co se převodu týče – rybář si může vybrat mezi převody 4,1:1 a 5,2:1.

 

Brzda navijáku „z jiného vesmíru“

Kromě dokonalého chodu a obrovské kapacity cívky je na těchto navijácích věc, kterou ocení fakt každý milovník lovu kaprů – tyto navijáky nabízí naprosto dokonalé brzdy. Nejde jen o to, že brzda reaguje i na ten nejjemnější pohyb ze strany rybáře, a že vždy spolehlivě povolí nebo přitáhne. Tyto brzdy jsou ale vymyšleny tak, aby vydržely i ty nejtěžší souboje s obrovskými kapry.

Ano! Na brzdách najdeme například karbonové segmenty, které slouží k tomu, aby se brzda při zdolávání ryby nepřehřívala. Díky tomu je zajištěno, že bude skvěle sloužit i během těch nejtěžších výprav za velkými kapry. Za tohle fakt palec nahoru!

Nejlepší na tom je, že i když tyto navijáky TICA patří k opravdovým zjevením na trhu v tom nejlepším slova smyslu, přesto jejich cena není nikterak přehnaná. V porovnání s konkurencí by takové navijáky u jiné značky stály mnohonásobně více. Kaprové navijáky TICA Titan T8000 jsou k dostání na e-shopu Chyť a pusť za nízkou cenu.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

    • To může být špatný kus z výroby, děje se to všem, i známým značkám. Tica Scepter 6000 GTY mám 4 a žádný takový problém jsem s nimi nikdy neměl. Holt jste vytáhl krátkou sirku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -