DomůNovinkyTeprve 12letá rybářka vytáhla skoro 3metrového marlína o váze přes 280 kilogramů

Teprve 12letá rybářka vytáhla skoro 3metrového marlína o váze přes 280 kilogramů

- Reklama -

Mladá americká rybářka Elizabeth Arn se zapsala do rybářské historie. Právě tato slečna dokázala vytáhnout z vody téměř 300 kilogramového marlína modrého. Za pokořením rekordu se vydala ke Kapverdům. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

O významném rybářském úlovku informovala celá řada portálů, třeba web thedestinlog.com. Dospívající slečna Elizabeth Arn se k africkým Kapverdám vydala s jejím otcem Jonathanem. Oba byli členy posádky na rybářské lodi Dacia s americkou posádkou z Floridy. A rybářská loď z Ameriky měla při této výpravě velké štěstí.

 

Gigantická ryba o délce skoro 3 metry

Celkově totiž rybáři na lodi vytáhli 13 marlínů, kdy 4 z nich ulovila 12letá Elizabeth. A právě mezi těmito úlovky byl i obrovský marlín, který vážil přes 280 kilogramů (624 liber) a měřil 292 centimetrů (115 palců). Tento úlovek je tak novým dívčím juniorským rekordem IGFA u tohoto rybího druhu.

„Elizabeth odvedla vynikající práci. Nikdo jí nemohl při zdolávání pomáhat. Kdyby se kdokoliv z posádky dotkl prutu a navijáku nebo vlasce během zdolávání, byl by úlovek podle předpisů IGFA diskvalifikován,“ nechal se slyšet otec úspěšné rybářky Jonathan.

 

Maso z ryby darovali

Leckoho by mohlo překvapit, že souboj s obrovskou rybou trval jen 30 minut. U lodi sice začala obrovská ryba vyskakovat nad hladinu, nakonec ale nebylo obra nijak extrémně složité dostat na palubu rybářské lodi. Když se to povedlo, mohlo se začít slavit!

V přístavu poté došlo k přesnému změření a zvážení obrovského marlína. Jeho míry opravdu ohromily! A poté úspěšná lovkyně maso darovala. Nyní se čeká na oficiální potvrzení nového dívčího juniorského rekordu IGFA, veškeré dokumentu již byly předloženy.  

 

Obrovský marlín z člunu

Marlínů je ve vodách světových oceánů vícero druhů. Například v oblasti Střední Ameriky u břehů Panamy jezdí rybáři na marlíny indické (black marlín). A jednomu rybářovi z Ameriky se s touto rybou stal opravdu neuvěřitelný zážitek! Co se stalo?

Jde o to, že rybář obrovskou rybu zasekl na gumovém člunu. Takže si dokážete představit, že následovalo nefalšované rybářské eldorádo. Zdolávání obrovské ryby z gumového člunu natočili další rybáři na video. O tvrdém souboji s obrovskou rybou jsme psali v tomto článku

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -