DomůNovinkyRybáři otevřeli nový revír. V loňském roce ho koupili za skoro 7...

Rybáři otevřeli nový revír. V loňském roce ho koupili za skoro 7 miliónů

- Reklama -

Středočeští rybáři mají důvod k radosti. Na začátku března otevřeli nový svazový revír Schořov, který rybáři přímo vlastní. Krásnou nádrž rybáři zakoupili v loňském létě za skoro 7 miliónů korun. 

Foto: Středočeský územní svaz

O otevření nového svazového revíru informoval Středočeský územní svaz na webu. Rybáři uvedli, že rybářská veřejnost může na nově spuštěném revíru Schořov rybařit od 1. března 2023. Na rybníku hospodaří MO Čáslav.

 

Rybáři koupili revír za 6,9 miliónů

Rybník Schořov každého milovníka rybaření zaujme už okolím, do kterého je zasazen. Lokalita nabízí opravdu krásné prostředí, které rybářům nabídne klid a pohodu. Důležitou informací je, že rybník patří přímo rybářům. Ti jej zakoupili v loňském létě za 6,9 miliónů korun.

Část financí rybáři použili z Fondu pro nákup rybářských revírů. „Již poněkolikáté se potvrdilo, že tento Fond má svůj smysl a slouží výhradně k nákupu nových vod, případně jsme pomocí Fondu pomohli některým místním organizacím udržet stávající revíry,“ řekl magazínu InRybar.cz tiskový mluvčí Středočeského územního svazu Václav Šámal.

„Ostatně z Fondu jsme použili 4 miliony korun právě na nákup Schořova. Jsme rádi, že řada místních organizací, ale i přispěvatelů za řad jednotlivců vzala Fond za svůj a pochopila, že je ku prospěchu všech,“ dodal tiskový mluvčí.

 

Jaké ryby do Schořova rybáři nasadili?

Nový svazový revír má rozlohu 2,3 hektarů. Průměrná hloubka se pohybuje okolo 2,7 metrů, na nejhlubším místě u hráze pak lze naměřit až 7 metrů. Rybáři už revír pořádně zarybnili novými rybami.

„Rybník byl zarybněn dopředu, než jsme ho otevřeli rybářům. Jedná se o klasickou obsádku stojatých vod, čili byli vysazeni kapři, líni, candáti, štiky, amuři a bílá ryba,“ upřesnil tiskový mluvčí Václav Šámal. Rybáři s platnými povolenkami se tak mohou těšit na pestré rybaření.

Kromě samotného rybníku ale rybáři vlastní i okolní břehy, což výrazně zpohodlňuje přístup k revíru. „Příjezdová cesta je ve výborném stavu a parkuje se pod hrází, kde je míst dostatek,“ popisuje mluvčí středočeských rybářů.

Vedení rybářů důrazně apeluje, aby si lovící před samotným rybolovem pořádně prostudovali platná pravidla. Na Schořově rybáři třeba nemohou chytat z výpustního zařízení. „Na revíru kromě rybářského řádu platí BPVRP Středočeského územního svazu,“ uvedl Středočeský územní svaz.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -