DomůNovinkyTakhle řádí pytláci v Polsku. Rybářská stráž našla sítě s ulovenými rybami

Takhle řádí pytláci v Polsku. Rybářská stráž našla sítě s ulovenými rybami

- Reklama -

Problémy s pytláky pochopitelně nemají pouze čeští porybní. Třeba z některých případů pytláctví v Polsku naskakuje až „husí kůže“. Jeden takový případ se nedávno stal nedaleko polské Poznaně.

O nechutném případu pytláctví informovala rybářská stráž z Poznaně. Právě ta na sociálních sítích zveřejnila fotografie zlikvidovaných nelegálních sítí, na které byla polská rybářská stráž upozorněna. Bohužel, v „pytlácké pasti“ rybářská stráž našla nelegálně ulovené ryby.

 

Pytláci natáhli do jezera 2 sítě

Celý incident se odehrál na Kórnickém jezeře v městečku Kórnik. Právě tady se rozprostírá krásná vodní plocha, která ale bohužel zlákala také pytláky. A ti v jezeře natáhli 2 nelegální sítě, na které ale upozornil všímavý člověk.

Na místo tak vyrazila rybářská stráž z obce Zaniemysl, která na vytipovaném místě skutečně našla natažené sítě. Strážníci na nic nečekali, takže sítě vytáhli na břeh. Bohužel, v sítích už byly ulovené ryby.

Konkrétně rybářská stráž v sítích našla 9 kilogramů candátů, 3 kilogramy štik a 4 kilogramy karasů. „Ryby byly předány rybářskému hospodářství v Miloslawi,“ dodali rybářští strážníci. Rybářská stráž z Poznaně pak ještě zveřejnila fotografie ze zásahu.

A nejsou to vůbec pěkné obrázky! V rozměrných sítích si každý rybář všimne ulovených ryb, které uhynuly kvůli chamtivosti pytláků. Snad se bude polské rybářské stráži dařit tyto nechutné činy zastavovat. Je totiž až s podivem, že v roce 2023 jsou tyhle skutky stále realitou…

 

Podobné případy se odehrály i v Česku

K podobnému způsobu pytláctví ale někdy dochází i v Česku. Například Česká televize v loňském roce zveřejnila reportáž o pytlácích na západě Čech. A právě tady rybářská stráž dokonce vytáhla 100 metrů dlouhou síť s rybami.

Další případ natažené sítě řešila rybářská stráž třeba i v Moravskoslezském kraji. Konkrétně tady rybářská stráž našla nataženou síť v Horní Suché, která leží u Havířova. I tady v této síti pak rybářská stráž našla ulovené ryby.

A možná nejhorší případ se pak odehrál v Mnichově Hradišti. Proč? Protože tady si pytláci vyhlédli dokonce chovný rybník, do kterého natáhli hned 3 nelegální sítě. K tomuto případu pak byla přivolána i policie.

„Po prvním ohledání městská policie zjistila, že se jedná o tenatové sítě, které jsou již považovány za trestný čin, a proto byla na místo povolána i policejní hlídka, která veškeré věci zajistila.“ řekl na konci roku 2022 magazínu InRybar.cz vedoucí rybářské stráže v Mnichově Hradišti Filip Čermák.

Zdroj: Rybářská stráž Poznaň, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -