DomůAkční nabídkaTrumf na kapry: smradlavé těsto ze zkvašených krevet působí jako magnet

Trumf na kapry: smradlavé těsto ze zkvašených krevet působí jako magnet

- Reklama -

Ve světě rybaření existují suroviny, které slibují nefalšovaný rybářský úspěch. Tyto suroviny bývají vyrobené z „masa“, které nabízí obrovskou nutriční hodnotu. A přesně tyto vlastnosti má belachan.

Není žádným tajemstvím, že věhlasné rybářské firmy při výrobě rybářských nástrah používají živočišné suroviny. Právě tyto totiž ve vodním prostředí vysílají výrazné potravní signály, na které spolehlivě reagují i ti největší kapři. Důvod je jednoduchý: takové suroviny věrně napodobují přirozenou potravu kaprů, anebo ryby prostě zaujmou vysokou nutriční hodnotou. Tak jako belachan…

 

Belachan CC Moore

Tohle je surovina, o které jsme v minulosti již psali. Jenže ono to nejde jinak! Právě belachan nabízí naprosto unikátní vlastnosti, díky kterým rybář výrazně vylepší nástrahu nebo krmení na kapry. Takže cesta k rybářskému úspěchu je najednou „snazší“. Belachan najdete na e-shopu PARYS za super cenu.

Belachan je atraktivní už samotným složením. Jedná se o to, že tyto tmavé kostky se vyrábí z fermentovaných krevet. Takže zkušení rybáři už teď dobře ví, že tato surovina vydává opravdu koncentrovaný odér. Ale právě ten působí na kapry jako magnet, protože tak silný živočišný odér vypouští jen máloco.

Tuto surovinu lze využít hned několika způsoby. Zaprvé: rybáři třeba z kostičky ulomí kousek belachanu, který následně navlhčí. V tu chvíli se dá se surovinou lépe pracovat, takže velmi rychle vznikne obalovačka na boilies. Po obalení tak nástraha nejenže výrazně smrdí, navíc po vhození do vody se na nástraze utvoří mazlavý povrch. Paráda!

VIDEO: Jak vypadá belachan? Podívejte se na instruktážní video

Jiní rybáři pak belachan strašně rádi používají do krmení. Jednoduše ho prostě nalámou do suchého krmení, a následně celé krmení zalijí vodou nebo boosterem. Po promíchání se balechan zčásti vpije do návnady, která tak bude vydávat opravdu silný zápach, který ale kapři milují.

Na belachanu je „příjemné“ to, že jde o extra kvalitní produkt z „čistého masa“, takže opravdu nabízí obrovskou nutriční hodnotu. Přitom ale kostička belachanu, která vydrží na skutečně dlouhou dobu, nestojí přemrštěné peníze. A přitom tolik chutná i těm největším kaprům! Belachan CC Moore najdete na e-shopu PARYS za super cenu.

 

Pelety Belachan CC Moore

Jak už jsme výše nakousli, tak uznávané rybářské společnosti vyrábí z belachanu jak vynikající nástrahy, tak ale i návnady. Jednou takovou firmou je špičkový rybářský brand CC Moore. Právě tato firma z Británie vyrábí z belachanu dokonalé peletky, které najdete na e-shopu PARYS.

Zásadní výhodou těchto peletek je pochopitelně složení. Návnada totiž obsahuje obrovské množství belachanu, díky čemuž vydává opravdu silné aroma. Kromě toho ale v peletkách najdeme i kyselinu máselnou nebo sůl. Tento „koktejl“ surovin vytváří jedinečnou návnadu, na kterou kapři spolehlivě reagují.

 

Rybáři si pak tyto peletky mohou dle potřeby vybírat v různých průměrech. Pro rychlejší rybaření jsou určitě vhodnější menší peletky o velikosti 2 mm, které sice v krmení vytvoří hrubší částici, přesto jsou ale ideální pro rychlejší vnadění.

Větší belachanové peletky mají potom průměr 6 mm. Tato velikost ve vodě vydrží delší dobu, takže pokud rybář potřebuje, aby krmení „vydrželo“ do příjezdu větších ryb, pak je větší průměr vhodnější. Peletky je pak vhodné přidávat do PVA mixů, které po vhození do vody vytvoří přímo u nástrahy kupku lákavého krmení. S peletkami lze ale krmit i samostatně.

Belachan je skutečně surovinou, se kterou můžete dosáhnout skvělých výsledků i na těžkých vodách, na kterých je velký rybářský tlak. Díky obrovské nutriční hodnotě mnohem snadněji přimějete k žravosti i opatrnější a zkušenější ryby.

Zdroj a ilustrační foto: PARYS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -