DomůNovinkyTvrdý souboj: rybář chytil velkého sumce na mušku. Padl 101 let starý...

Tvrdý souboj: rybář chytil velkého sumce na mušku. Padl 101 let starý rekord

- Reklama -

Britský rybářský internet žije zprávou o úlovku velkého sumce na mušku. Rybáři teď horlivě spekulují o tom, že pravděpodobně padl 101 let starý rekord největší ryby na muškařské vybavení v Británii. 

Rybář Ollie Cullingford se pravděpodobně zapsal do britské rybářské historie nesmazatelným písmem. Na muškařské vybavení se mu totiž podařilo ulovit velkého sumce o váze přes 33 kilogramů. A to je fascinující výkon! O úlovku informoval prestižní rybářský časopis AnglingTimes.

 

Sumec připomínal rozjetý vlak

Asi každý rybář nám dá zapravdu, že muškařské vybavení rozhodně není tradičním vybavením pro lov sumců. Přesto, rybář Ollie Cullingford s tímto typem rybářské výbavy chytá větší dravce cíleně. Tak jako při jeho životní vycházce, kdy se mu podařilo zapřáhnout obrovskou rybu.

Rybář se vydal na lokalitu, která se jmenuje Burton Springs. A právě tady tahal nástrahu poblíž břehu, u kterého se snažil narazit na lovícího dravce. Rybář ve snažení pokračoval i v tu chvíli, kdy padla tma. A trpělivost se nakonec vyplatila! Dostal životní záběr

Magazín AnglingTimes uvedl, že rybář dostal prudkou ránu do prutu, přičemž v dalším okamžiku se ryba rozjela takovým způsobem, že připomínala „rozjetý vlak“. Už v tu chvíli bylo rybářovi asi jasné, že se mu povedlo dostat na háček hodně zajímavou rybu.

 

Zaprášený rekord padl

Sumce se podařilo dostat pod kontrolu po několikaminutovém souboji. A za další chvíli bylo hotovo. Rybář nakonec velkého sumce dostal na břeh. Přesná váha uloveného dravce byla 74 liber, což je v přepočtu okolo 33,5 kilogramů. Důležitým faktem je, že u vážení byli dva svědci. Proč je to důležité?

V souvislosti s uloveným sumce na muškařské vybavení se ve Velké Británii mluví o tom, že padl 101 let starý rekord, který stanovila Georgina Ballentineová. Ta v dávné minulosti dokázala na muškařské vybavení zdolat rybu o váze 64 liber, což je v přepočtu něco málo přes 29 kilo.

VIDEO: Jak vypadá adrenalinový lov sumce na mušku? Mrkněte na video

Úlovek takového sumce na muškařské vybavení je opravdu úctyhodným výkonem. Přece jen, tento typ vybavení není pro lov těchto divokých dravců vůbec obvyklý. Abyste si dokázali lépe představit tento typ lovu, můžete se podívat na přiložené video výše. Natočil jej úspěšný rybář Ollie Cullingford, akorát na jiné lokalitě.

Zdroj: AnglingTimes, ilustrační foto: InRybar.cz 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -