DomůNovinkyU svazového revíru se bude střílet, rybáři tam ve dvou dnech v...

U svazového revíru se bude střílet, rybáři tam ve dvou dnech v červnu nesmí chytat

- Reklama -

Západočeský územní svaz upozorňuje, že na rybníku Hamr v Trnové bude na začátku června platit omezení během dvou dní. Proč? Na severozápadním úseku rybníku se bude střílet po asfaltových terčích. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

Rybáři ze Západočeského územního svazu informace o omezení na rybníku Hamr zveřejnili na webu. Hlavní informací je, že ve dnech 3. června od 16. do 20. hodiny, a poté 4. června od 9. do 16. hodiny bude na revíru platit omezení.

 

Úsek bude přehledně označen

Na schválené střelnici nedaleko úseku revíru Třemošenka 2 budou střelci střílet po asfaltových terčích, kterým se říká holubi. „V době střeleb je v zájmu bezpečnosti zakázán vstup všech osob (včetně rybářů) do prostoru travního porostu – luk přiléhajících k rybníku,“ informovali západočeští rybáři.

Západočeský územní svaz zdůraznil, že daný úsek bude přehledně označený informačními cedulemi, aby rybáři věděli, že se tam nemají pohybovat. „Místo bude označeno informačními cedulemi na přístupových cestách a nad střelnicí v době střeleb bude umístěn červený prapor,“ doplňuje Západočeský územní svaz.

 

Dodržování zákazu bude kontrolovat rybářská stráž

Rybáři opravdu nesmí podceňovat platné omezení z důvodu ochrany jejich zdraví. Přesto, kdyby nějakého odvážlivce napadlo, že nebude platné omezení respektovat, tak na dodržování dohlédne rybářská stráž. „Informace je zveřejněna v platném rybářském řádu a její dodržování kontrolováno rybářskou stráží,“ stojí na webu západočeských rybářů.

Celou akci pořádá Myslivecký spolek Trnová, který se za dočasné omezení rybářům omlouvá. „Omlouváme se vám tímto za dočasné omezení vašeho výkonu rybářského práva a děkujeme za pochopení. Omezení je dáno společným zájmem ochrany zdraví a bezpečnosti osob, zejména rybářů v daném úseku,“ uvedli myslivci.

Ti zároveň doplnili, že omezení pro rybáře projednali jak s uživatelem rybářského revíru, tak s odpovědnými zaměstnanci odboru Životního prostředí krajského úřadu Plzeňského kraje.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Na Orlíku to jde již dlouhodobě s rybařením a chatařením od desíti k pěti a poslední tři roky je to úplná katastrofa.
    To prostě nejde ani komentovat, to je potřeba okusit ve skutečnosti. Tato nesmyslná akce jistě neuzrála ze dne na den a je doslova odporné, že se na tuto vodu prodávaly povolenky k lovu za plnou cenu, aniž by se o tomto při prodeji povolenek zmínili. Totéž platí pro nájmy s pozemků, protože bez vody nemá chataření naprosto žádný smysl. Nikdo mi nenamluví, že by s tímto nešlo posečkat do konce září. Tak že toto je vědomý a podlý podraz jak na rybáře, tak i chataře a svědčí to o charakteru a odbornosti vedení povodí Vltavy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -