DomůAkční nabídkaÚspěšná nástraha na candáty: Co to je za nástrahu? Na tohle candáti...

Úspěšná nástraha na candáty: Co to je za nástrahu? Na tohle candáti hodně berou

- Reklama -

Lov candátů na přívlač je velmi oblíbeným způsobem lovu těchto populárních dravců. Je prostě parádní adrenalin při vedení nástrahy ucítit tvrdou ránu do prutu, a pak si užít souboj s rybou.

Ilustrační foto: Lucky John

Hodně rybářů ale častokrát tápe s tím, jakou nástrahu na candáty vlastně vybrat? K těm nejpoužívanějším jednoznačně patří gumové nástrahy. Ale co použít takové „gumy“ na candáty, které výrazně déle propadají vodním sloupcem? Ano! To umí plovoucí gumové nástrahy na přívlač!

Při lovu candátů na přívlač je zásadní myslet na jednu věc! Na jakou? Je důležité, aby nástraha vodním sloupcem padala dlouhou dobu (při pauze s navíjením). Právě ve chvíli, kdy se nástraha zastaví, anebo začne pomalu klesat vodním sloupcem, tak candáti nejčastěji útočí. Jenže jak to udělat, když máme gumu s těžkým jigem? Jednoduše! Je dobré použít plovoucí gumovou nástrahou s lehčí zátěží. Právě tohle patří k těm nejlepším nástrahám na candáty!

 

Plovoucí gumová nástraha Lucky John Joco Shaker

Perfektní gumové nástrahy na candáty od lotyšské firmy Lucky John jsou revolucí ve světě přívlače! Jde o to, že tyto gumové nástrahy jsou plovoucí, takže otevírají úplně nové příležitost. Jde o to, že právě s těmito nástrahami na candáty jsme schopni docílit toho, aby guma padala vodním sloupcem výrazně delší dobu. Stačí k ní dát lehčí zátěž (lehčí jig, čeburašku nebo jinou přídavnou zátěž). Lotyšské gumové nástrahy Joco Shaker jsou k dostání na e-shopu dodavatele Lucky John

Z našeho pohledu je ideální tyto plovoucí gumové nástrahy na přívlač napichovat na offsetové háčky a k nim přidávat odpovídající zátěž. Právě v takové podobě se plovoucí gumová nástraha chová ve vodním prostředí velice dráždivě, a právě tímto způsobem je rybář schopen candáty opravdu zaujmout. O tomto způsobu lovu candátů máme na webu rozsáhlý článek, ve kterém najdete i podrobný návod.

Kromě toho, že tyto gumové nástrahy, které plavou, mají mnohem delší propad vodním sloupcem, tak taky mají při vedení „skvělou pozici“. Co tím myslíme? Jde o to, že plovoucí gumové nástrahy si „nelehnou“ na dno, ale jsou krásně vzpřímené. To je zásadní, protože právě díky tomu se dravcům na nástrahu mnohem lépe útočí. Navíc! Tento způsob prezentace pak například přispívá i k tomu, že je mnohem menší pravděpodobnost uváznutí

Vlevo plovoucí gumová nástraha, vpravo klasická guma

Plovoucí gumové nástrahy na přívlač Joco Shaker jsou aktuálně k dostání ve dvou velikostech. Rybáři si tyto gumy mohou pořídit ve velikostech 8,9 a 11,4 centimetrů. Co se týče barev, tak tady si rybáři taky mohou vybírat z celé řady barevných variací. K těm nejzajímavějším z našeho pohledu patří nesmrtelná „bílá klasika“, která funguje nejen při lovu candátů. Tato nástraha skvěle funguje jak v čisté, tak podkalené vodě.

Pro chytání těchto nočních dravců jsou ale velmi vhodné i nějaké reflexní barvy. Při podzimních vycházkách, kdy chytáme candáty i ve dne v čisté vodě, je tajným trumfem červeně zbarvený Joco Shaker

Plovoucí gumová nástraha Lucky John Joco Shaker

Jakou nástrahu na candáty vybrat, ptáte se? Pokud jste fanoušky gumových nástrah, pak se rozhodně podívejte na tyto od lotyšské firmy Lucky John. Jde o to, že právě tyto gumy nabízí mnohem delší dobu propadu, hromadu zajímavých barev a atraktivní velikosti. Tohle prostě funguje dokonale! Plovoucí gumové nástragy Joco Shaker si můžete obstarat na e-shopu dodavatele Lucky John .

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -