DomůNovinkyKrádež rybářského vybavení za 11 000 korun! Zlodějovi hrozí až 3 roky vězení

Krádež rybářského vybavení za 11 000 korun! Zlodějovi hrozí až 3 roky vězení

- Reklama -

V Berouně zatím neznámý pachatel ukradl rybářské vybavení v hodnotě 11 tisíc korun. Zloděj se neznámo jak dostal do bytového domu, ve kterém jsou sklepní kóje. A právě v jedné z nich našel hodnotné vybavení na ryby, které ukradl. Po pachateli aktuálně pátrá berounská policie. Pokud se jí podaří zloděje dopadnout, pak mu hrozí až 3 roky vězení…

Ilustrační foto: InRybar.cz

Případ krádeže rybářského vybavení se odehrál v Berouně v ulici Košťálková. Právě tady se zloděj dostal do bytového domu, a poté zamířil ke sklepním kójím. Z jedné z nich potom ukradl rybářské vybavení.

„Neznámý pachatel vnikl do bytového domu a z jedné ze sklepních kójí zde odcizil rybářské náčiní v celkové hodnotě jedenáct tisíc korun. Případ je prošetřován jako přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody a pachateli hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky,“ uvedla mluvčí policie Michaela Nováková.

To, jak se zloděj dostal do bytového domu, policie neuvedla, ovšem vybavení se ztratilo v danou chvíli. „V době od 18:00 hodin dne 4. září 2021 do 08:00 hodin dne 5. září 2021 nezjištěným způsobem dostal do zmiňovaného bytového domu, kde vnikl do volně přístupné místnosti se sklepními kójemi a u jedné z nich vytrhl očko petlice a odnesl si uvedené vybavení. Poškozením způsobil škodu ve výši 100 korun,“ dodala mluvčí Michaela Nováková.

Policie by uvítala jakoukoliv pomoc, která by vedla k dopadení zloděje rybářského vybavení. „Aby se podařilo pachatele vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí výše uvedené nemovitosti v inkriminovanou dobu podezřelé osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Beroun, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 872 700. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ žádá policejní mluvčí Michaela Nováková.

 

Policie varuje: Dbejte na zamykání!

Sklepní kóje, suterénní prostory i balkony mějte řádně zabezpečeny vhodnými dveřmi (nejlépe plné, venkovní, z pevných materiálů) s pevnými zabezpečovacími klikami a kvalitními bezpečnostními zamykacími systémy.

Přístupovou cestu k těmto prostorám vždy zamykejte.

V místnosti, která slouží jako úschovna kol, zabudujte stojan, nebo jiný systém zajištění, ke kterému se budou kola a další vybavení napevno připevňovat.

Máte-li ve skladovacích prostorech okna, je třeba je opatřit mechanickými zábranami, jako jsou mříže, nebo uzamykatelné okenice.

Domluvte se se všemi obyvateli domu na řádném uzamykání všech vstupních dveří do domu a nevpouštějte do objektu cizí osoby.

Zdroj: Policie ČR

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -