DomůAkční nabídkaÚspěšné chytání kaprů: slaďounká nástraha, která pracuje i v ledové vodě

Úspěšné chytání kaprů: slaďounká nástraha, která pracuje i v ledové vodě

- Reklama -

Lov ryb na začátku rybářské sezóny častokrát komplikují velmi nízké teploty vody. Právě v takových podmínkách je nutné vsadit na šťavnatou nástrahu, která spolehlivě pracuje i za nízkých teplot. 

Ilustrační foto: LK Baits

Tohle zažilo hodně rybářů: při prvních vycházkách k vodě, kdy jsou teploty ještě proklatě nízko, to častokrát končí neúspěchem. Ovšem často je k vidění úspěšnější kolega, který chytá jen několik metrů vedle. Tomu to bere, jako by bylo už jaro. Co dělá jinak?

Ten zcela zásadní rozdíl může být v té nejvíce klíčové věci – v nástraze. Právě na začátku rybářské sezóny často panují velmi nízké teploty, do kterých je dobré chytat na šťavnaté nástrahy. Právě ty totiž dokážou i za takto nízkých teplot vydávat do okolí omamnou vůni, která přiláká i pasivní rybu k záběru. Co vybrat?

Lov kapra na klasické nástrahy z pečiva na položenou

 

Obalované rozinky CUC! Raisin

Perfektní nástraha od českého výrobce nástrah LK Baits, která nabízí opravdu zcela unikátní vlastnosti. A přitom jde o léty osvědčenou nástrahu, na kterou chytali už naši dědové. Ovšem právě návrat „k rybářským kořenům“ často končí skvělými úspěchy. Osvědčenou nástrahu do ledově studené vody najdete na e-shopu LK Baits .

Rozpůlená obalovaná rozinka na kapry leží na oranžových rozinkách

Tou hlavní předností obalovaných rozinek je jejich složení. Jde o to, že obalované rozinky mají velmi šťavnatý střed. Ten jednak tvoří samotná rozinka, která sama o sobě obsahuje lákavé „látky“, ale také přidaná esence. Díky ní má tato nástraha velmi pronikavou vůni, která se skvěle šíří i ve studené vodě.

A to je zcela zásadní přednost při prvních vycházkách k vodě. Obalované rozinky jsou tak velmi úspěšnou nástrahou na začátku rybářské sezóny, kdy je na jiné nástrahy na ryby „ještě velká zima“. Nástraha je vhodná jak pro lov na klasickou položenou, tak i na feeder. Rozinky je možné nastražit buďto přímo na háček, anebo „na vlas“ pod háček.

VIDEO: Jak vypadají obalované rozinky na kapry? Mrkněte na video!

K vysoké atraktivitě pak přispívá i výrazné zbarvení u některých příchutí. Například rozinky v příchuti medu mají pronikavě žluté zbarvení, které jde skvěle vidět i na šedivém a temném dně. A to je na začátku rybářské roku často k vidění, protože právě v tuto chvíli pořád na dnech našich revírů leží silné nánosy odumřelé vegetace.

 

Legendární med patří k těm nejúspěšnějším 

Vývojáři z LK Baits při výrobě této nástrahy dost přemýšleli, protože na jejím povrchu je speciální vrstva, která se po vhození do vodního prostředí začne uvolňovat. Díky tomu po chvíli vznikne v okolí nástrahy lákavý „mráček“ z drobných částeček, který přiláká ryby do blízkosti nástrahy. Za tohle palec nahoru!

Tři obalované rozinky nastražené pod háčkem, které slouží jako nástraha na kapry

Obalované rozinky je možné si vybrat v několika příchutích. Mezi nejoblíbenější patří už zmíněný med, který je nesmrtelnou klasikou při rybaření na začátku rybářské sezóny. Velmi pronikavou vůni mají ale i rozinky v příchuti exotic, které velmi dobře „šlapou“ i v ledové vodě. Zbylé příchutě jsou potom legendární lesní jahoda a švestka.

Nastražená obalovaná rozinka na kapry na raménku háčku

To, že tato nástraha je ideální do studené vody, kdy bývají ryby ještě dost pasivní, naznačuje i lákavý průměr těchto šťavnatých nástrah. Obalované rozinky LK Baits CUC Raisin jsou krásně malé, takže je nenechá ležet na dně ani pasivní ryba, která plave kolem. Ta atraktivita této nástrahy je viditelná „ze všech směrů“.

Obalované rozinky na ryby se používají při rybaření na položenou nebo feeder

Pokud si chcete na začátku rybářského roku dobře zachytat, pak doporučujeme kouknout právě na obalované rozinky. Jde o nástrahu, která je krásně šťavnatá, velmi silně voní, má lákavé zbarvení, a také atraktivní velikost. S obalovanými rozinkami se nebudete nudit! Šťavnatou nástrahu najdete na e-shopu LK Baits  za super cenu.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -