DomůAkční nabídkaÚspěšný lov candáta: účinné nástrahy, na které candáti spolehlivě berou

Úspěšný lov candáta: účinné nástrahy, na které candáti spolehlivě berou

- Reklama -

Lov candáta na přívlač je nádhernou rybářskou disciplínou, která nabízí unikátní vzrušení z nočního lovu. Adrenalin se pak stupňuje ve chvíli, kdy do nástrahy „klepne“ slušný candát! Na co je chytat? 

Už se na to taky tak těšíte? Člověk stojí na břehu oblíbeného revíru, a za obzorem jdou vidět zbytečky zapadajícího sluníčka. Začíná noc! Rybičky se zběsile tlačí ke břehu, aby je nelapil nějaký hladový dravec. Candáti už nebudou daleko. Bum! Rána do prutu! Jo, jsou tady. Na co „noční vlky“ úspěšně chytat? Tady jsou tipy na osvědčené nástrahy.

 

Wobler KAMASAKI Joint

Občas máme pocit, že v záplavě moderních gumových nástrah se zapomnělo na klasické woblery. A to je zatracená škoda! Protože právě dvoudílné woblery patří k tomu nejlepšímu pro lov candátů na začátku dravcové sezóny. Typickým příkladem je tento levný wobler od značky KAMASAKI, který najdete na e-shopu FishMax .

Proč je tento dvoudílný wobler tak výborný při letním lovu candátů? Těch výhod je hned několik. Zaprvé: dvoudílný wobler má neuvěřitelně dráždivý chod. Tělíčko totiž při vedení vodním prostředí zuřivě kmitá, čímž kolem sebe vysílá dráždivé vibrace. A hlavně! I při pomalém chodu! Takže candát má čas si k nástraze „čuchnout“, a pak do ní praštit.

Při letní přívlači „tuna rybářů“ dělá tu chybu, že chytá candáty kdesi v dálce. Proč? Za letních nocí se rybičky často tlačí úplně ke břehu. A právě tady je rozumné candáty chytat. Jenže jak lovit v hloubce sotva po kolena? K tomu výborně poslouží tento wobler KAMASAKI Joint, který se potápí maximálně do metrové hloubky.

Jak tuhle nástrahu používat? Nebojte se dělat pauzy! V praxi to vypadá následovně: nahodíte nástrahu do vody, a pak začnete pomalu navíjet – fakt pomalu. A najednou „na vteřinu“ přestanete. Co se stane? Wobler se na chviličku zastaví. A právě při téhle pauze candáti velmi často útočí.

A co je na tom všem úplně nejlepší? Tento wobler je k dostání za něco málo přes 70 korun. Ano, vidíte správně! I levné nástrahy na candáty nemusí stát přemrštěné peníze. Pokud si tedy chcete při prvních nocích dravcové sezóny chytit nějakého „candoše“, zkuste ho dostat na tuhle levnou nástrahu. Levný wobler na candáty najdete na e-shopu FishMax za pár korun.

 

Gumová nástraha FOX Rage Zander Pro Shad

Gumové nástrahy jsou pochopitelně neodmyslitelnou součástí rybářské výbavy při lovu candátů. A pokud mluvíme o gumách na candáty, pak prostě musíme zmínit tuhle gumovou nástrahu od věhlasné značky FOX Rage. Gumovou nástrahu na candáty najdete na e-shopu FishMax  s výraznou slevou.

Právě tahle guma je ukázkovým příkladem TOP nástrahy na candáty. Musíme začít tělíčkem: to je zhotovené z měkoučkého materiálu, díky kterému má candát nutkání nástrahu pořádně stisknout. Rybář tak má jistotu, že v případě záběru to bude „přesný zásah“!

Ulovený candát při rybaření na přívlač

Naprosto zásadní výhodou z našeho pohledu je to, že tato gumová nástraha má ocásek ve tvaru kopýtka. K čemu je to dobré? Právě tento typ ocásku dělá ve vodě velmi silné vibrace. A to i při hodně pomalém vedení. Stačí třeba, aby rybář s nástrahou jen poskakoval, a ocásek přesto bude spolehlivě pracovat.

Při lovu candátů pak často rozhoduje i zbarvení. Ano, například i při západu sluníčka může barva nástrahy hrát významnou roli. Pokud tedy použijeme výraznou barvu (např. reflexně žlutou), pak rybář může počítat s hromadou záběrů od lovících candátů. Ti totiž takovou nástrahu snadněji najdou i za horší viditelnosti. Na tohle myslete!

Gumová nástraha od značky FOX Rage je k dostání ve 4 velikostech. Nejmenší gumy o velikosti 7,5 centimetrů si nechte spíše na okouny. Ovšem velikosti 10, 12 a 14 centimetrů jsou už pro lov candátů ideální – a doporučujeme si obstarat všechny 3, protože občas jsou chutě candátů proměnlivé. Zlevněné gumové nástrahy FOX Rage Zander Pro Shad najdete na e-shopu FishMax  za super nízkou cenu!

 

Sleva na 2400 produktů na dravce!

Chystáte se na blízké zahájení dravců? Pak se určitě podívejte na rybářský e-shop FishMax! Právě tady totiž najdete výrazné slevy na 2400 produktů na dravce. Vybírat si můžete jak zlevněné pruty, navijáky, tak například i kvalitní šňůry. Stačí použít slevový kód DR20!

A nevyberou si pouze milovníci přívlače. Sleva se týká také vybavení pro lovu sumců, anebo pro lov dravců na rybičku. Ale pozor! Slevová akce platí jen několik dní, proto si nenechte tuhle šanci na výhodný nákup upláchnout. Zlevněné produkty na dravce najdete na e-shopu FishMax  za super ceny!

Zdroj a ilustrační foto: FishMax

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -