DomůAkční nabídkaÚspěšný lov ryb z hladiny: plovoucí krmítko nahodíte i daleko od břehu

Úspěšný lov ryb z hladiny: plovoucí krmítko nahodíte i daleko od břehu

- Reklama -

V momentě, kdy panují vysoké teploty, patří lov amura z hladiny k nejúspěšnějším způsobům lovu těchto nádherných ryb. Jak to ale udělat, když jsou amuři dále od břehu? Vyzkoušejte plovoucí krmítko.

Už jste se s tím taky setkali? Stojíte na břehu oblíbeného revíru, o jehož hladinu se opírají ostré sluneční paprsky. Je „nechutné“ vedro, takže není divu, že se ryby drží výše ve sloupci. Ale co to? Pod hladinou v dálce si lze všimnout temných obrysů. Amuři! Jak se k nim ale dostat? Zkuste plovoucí krmítko od značky Cralusso.

 

Plovoucí krmítko na ryby Cralusso

Tohle je rybářský hit letošní sezóny! Právě tato plovoucí krmítka Cralusso si česko-slovenští rybáři při rybaření v létě naprosto zamilovali. A ono se není čemu divit! Rybaření z hladiny je s těmito krmítky naprosto jednoduché, přitom ale až neuvěřitelně efektivní. Plovoucí krmítka Cralusso najdete na e-shopu PARYS za super cenu.

Jak tahle plovoucí krmítka fungují? Princip je stejný jako při lovu na splávek. To znamená: rybář nahodí plovoucí krmítko s krmením do vody. Ve chvíli, kdy krmítko dopadne do vody, tak se z něj krmná směs uvolní. Takže plovoucí krmítko se za chviličku dostane až k hladině, čímž rovněž zvedne i nástrahu. A v tu chvíli začne krmítko „fungovat“ jako splávek na ryby.

Na této pomůcce je geniální to, že krmítko „procestuje“ celým vodním sloupcem. Po vhození do vody, kdy je naplněné krmením, totiž klesne hlouběji pod hladinu. A až poté se začne vznášet k hladině. To je zásadní plus! Proč? Protože tímto způsobem rybář efektivně rozprostře krmení po celém vodním sloupci. Palec nahoru!

VIDEO: Jak funguje plovoucí krmítko na ryby? Podívejte se na video

Rybaření s plovoucím krmítkem nabízí jednu zcela zásadní přednost. Jakou? Když ryba zabere, tak se barevná špička „chová“ stejně jako klasický splávek. A právě tento moment patří k těm nejkrásnějším ve světě rybaření. Ve chvíli záběru je totiž adrenalin „na maximu“, to vzrušení z lovu ani nejde popsat. Naprostá paráda!

 

Ideální je používat jemnější krmení

Rybáři si mohou vybrat dva typy plovoucích krmítek. První typ je klasické plovoucí krmítko, které stačí naplnit krmením, a pak ho nahodit do vody. Pokud ale rybář hledá něco speciálního, pak ho spíše zaujme druhý typ plovoucího krmítka Cralusso.

Právě zmíněný druhý typ nabízí super vychytávku, kdy si rybář může nastavit rychlost stoupání krmítka k hladině. Takže pokud chce rybář vytvořit opravdu atraktivní krmný „mrak“ ve vodním sloupci, má tu příležitost. Stačí sáhnout po modelu krmítka, které tuto vychytávku nabízí.

Jaké krmení při chytání s plovoucími krmítky použít? Z našich zkušeností je nejlepší do krmítka dávat jemnou krmnou směs, která se rychle rozpadá. Jednak právě takové krmení vytvoří hustý „sloup“ ve vodním sloupci, což je pro ryby extrémně zajímavé. Zároveň rybář nebude čekat na vystoupání krmítka k hladině příliš dlouho. Palec nahoru!

To ale neznamená, že by rybář do krmení neměl dávat hrubší částice. Naopak! Ideální je do krmení dávat třeba větší kusy pečiva, které vytvoří ve sloupci atraktivní „cucky“. A právě tyhle kousky se budou lákavě vznášet, takže budou lákat ryby i ve sloupci. Tohle je osvědčená taktika!

Chcete si užít závěr letní sezóny naplno? Pak se určitě podívejte na tato plovoucí krmítka Cralusso, která jsou extra efektivní. Po naplnění krmení s nimi lze nahazovat dále od břehu, takže rybář může chytat amury i tam, kam se ostatní s „klasickou mlaskačkou“ nedostanou. Plovoucí krmítka najdete na e-shopu PARYS za super cenu.

Zdroj a ilustrační foto: PARYS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -