DomůNovinkyUž 10 000 kilo nasazených ryb: Společnost Unipetrol s rybáři spolupracuje 12 let

Už 10 000 kilo nasazených ryb: Společnost Unipetrol s rybáři spolupracuje 12 let

- Reklama -

Severočeský územní svaz informoval o tom, že proběhlo vysazování ryb do řeky Bíliny. Na vysazení nové rybí obsádky se významně podílí i společnost Unipetrol, která s rybáři spolupracuje dlouhá léta. 

Foto: Severočeský územní svaz

Informace o nedávném nasazování nových ryb se objevila na webu Severočeského územního svazu. Severočeští rybáři uvedli, že nasazování ryb se zúčastnily také děti ze základní školy v Mostě. Jaké ryby se nasazovaly?

V násadě byli vidět cejni, cejnci, plotice a okouni. A pro zpestření pak do Bíliny putovalo i několik kaprů a štik. Důležitým partnerem severočeských rybářů při vysazování ryb do severočeské řeky Bíliny je společnost Unipetrol

 

Unipetrol pomohl vysadit už 10 000 kilo ryb

„Spolupráce se společností Unipetrol probíhá od roku 2010, za tu dobu bylo do řeky Bíliny vysazeno přibližně 10 000 kilogramů ryb. Primárně šlo o původní druhy – okouny, plotice, perlíny, ostroretky, a pro zpestření třeba i kapry nebo sumce,“ řekl magazínu InRybar.cz mluvčí Severočeského územního svazu Jan Skalský. 

Tiskový mluvčí zároveň připomenul, že Unipetrol se nepodílí „jenom“ na distribuci ryb, ale jeho zaměstnanci například pomáhají s úklidem nepořádku na březích svazových revírů. „Za několik dní bude přibližně 40 až 50 zaměstnanců pomáhat s úklidem na revírech na Mostecku,“ doplnil Jan Skalský.

Proč si rybáři s Unipetrolem vybrali zrovna tuto řeku? „Řeka Bílina nesla obrovskou zátěž, zvlášť v minulosti byla doslova mrtvá. My jsme rádi, že se podařilo výrazně snížit množství nebezpečných látek. Rybám se i díky tomu v řece aktuálně moc dobře daří,“ dodal Jan Skalský. 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -