DomůNovinkyRybáři s okamžitou platností zakázali rybolov na svazovém revíru, uniká z něj voda

Rybáři s okamžitou platností zakázali rybolov na svazovém revíru, uniká z něj voda

- Reklama -

Severočeský územní svaz upozorňuje rybáře na okamžitý zákaz rybolovu na nádrži Oko. Na této nádrži dochází k úniku vody kvůli netěsnosti odtokového potrubí. Zákaz rybolovu platí do odvolání.

Foto: Severočeský územní svaz

Severočeský územní svaz na webu informoval o tom, že v nádrži Oko dochází k rapidnímu a rychlému úbytku vody. Tento úbytek vody je způsoben netěsností odtokového potrubí. Rybáři z místní organizace v Chrastavě se snaží problematické místo opravit, zatím ale bezvýsledně.

 

Ryby nejsou v ohrožení

Severočeský územní svaz uklidňuje, že voda by neměla klesnout pod takovou úroveň, která by ohrozila život ryb v nádrži, přesto je předpoklad toho, že se ryby budou shlukovat na určitých místech. Hlavním cílem rybářů je teď ryby co nejméně stresovat, proto došlo k omezení. 

„Předpokládáme, že pokles hladiny se opět zastaví na určité kótě, která umožní přežití ryb, ale ne etický rybolov,“ uvedl Severočeský územní svaz. Severočeský územní svaz tak v reakci na vzniklou situaci vyhlašuje okamžité přerušení rybolovu na zmíněném podrevíru. Omezení pro rybáře bude trvat do odvolání.

 

O jaký (pod)revír se jedná?

Severočeský územní svaz uvedl, že dočasný zákaz rybolovu se týká nádrže Oko. Jedná se o svazový revír Jeřický potok 2 (441013), podrevír č. 1 Oko. Nádrž Oko je hektarovým svazovým revírem, který obhospodařuje místní organizace Chrastava. A právě nedaleko Chrastavy na Liberecku nádrž Oko leží. 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -