DomůUzly a montážeMontážeLov úhořů: Jednoduchá montáž na úhoře, která zaručeně funguje!

Lov úhořů: Jednoduchá montáž na úhoře, která zaručeně funguje!

- Reklama -

Lov úhořů patří k nejvíce adrenalinovým okamžikům v rybářském životě. Úhoře totiž chytáme za hluboké tmy, kdy je u vody nádherný klid, ale zároveň nefalšované napětí. Člověk jen tiše sleduje svítící číhátko a čeká na záběr. Hodně lidí si zprvu myslí, že na úhoře je zapotřebí používat složitou montáž. Není tomu tak! Stačí použít naprosto jednoduchou montáž, kterou zvládne navázat úplně každý…

Je zapotřebí si ale dávat pozor na jednu věc! Úhoři jsou velmi silné ryby, které dokážou zohnout i na první pohled pevný háček. Výběru háčku věnujte opravdu velkou pozornost! Zároveň doporučujeme používat speciální háčky na úhoře (na raménku mají zpětné hroty), které jsou vynikající pro chytání s rousnicemi. A ještě jedna věc: Velkou váhu přikládejte i výběhu návazcové šňůrky. Ta musí vydržet neustálé kroucení úhoře při jeho zdolávání. Tohle nepodceňujte!

 

ČTĚTE TAKÉ: Více informací o lovu úhořů naleznete v sekci Dravci

 

Postup vázání jednoduché montáže na úhoře

  • Nejprve navážeme jednoduchý návazec. Očkem háčku protáhneme návazcovou šňůrku a její konec omotáme 5x až 7x. Nad očkem háčku vznikne očko, kterým konec šňůrky protáhneme. Následně vznikne další očko, kterým rovněž konec šňůrky protáhneme. Teď už stačí jen utáhnout  aháček je navázán. Na druhý konec šňůrky s pomocí stejného uzlu navážeme obratlík.
  • Nyní pojďme na zhotovení montáže. Nejprve na kmenový vlasec navlékneme průběžnou zátěž (nedávejte nad ní žádnou zarážku)
  • Pod zátěž navlékneme gumový korálek, který chrání uzlík na obratlíku před nárazy zátěže. Díky tomu nedochází k oslabení uzlu a k možné ztrátě zdolávané ryby. Pak už jen stačí navázat návazec a je hotovo!

TOP bižuterie pro vázání špičkových montáží na úhoře je dostupná ZDE

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -