DomůUzly a montážeMontážeFeeder pro začátečníky: Jak chytat na method feeder?

Feeder pro začátečníky: Jak chytat na method feeder?

- Reklama -

Lov ryb na method feeder patří k velmi populárním rybářským disciplínám. A není se čemu divit. Díky této rybolovné metodě je rybář schopen velice rychle zaujmout ryby. Principem method feederu je rychlý a „početný“ lov ryb – kaprů, cejnů, línů nebo bílé ryby a dalších. Při lovu na method feeder používáme speciální method krmítka na feeder, která „plníme“ s pomocí speciální formičky. Tato rybařina je vhodná po celý rok. Určitě vyzkoušejte!

Method feeder je vhodnější zejména při lovu ryb v kratších vzdálenostech na stojatých vodách. Tato disciplína je vynikající v tom, že díky method krmítku jsme schopni velmi rychle a efektivně vytvořit lákavé krmné místečko (doporučujeme přikrmovat i prakem). Množství krmení pak „nastavujeme“ podle aktivity ryb – pokud ryby potravu přijímají, zvýšíme krmnou dávku. Jestli jsou ale ryby pasivní, s krmením to nepřeháníme!

Principem method feederu je to, že naše nástraha je v těsné blízkosti lákavé kupky krmení. Proto při tomto lovu používáme kratší návazce (do 10 centimetrů). Při použití takto krátkého návazce máme nástrahu blízko krmení, takže šance na záběr je opravdu vysoká. Nebojte se při tomto typu chytání na feeder používat POP-UP nástrahy. Při chytání na potápivé nástrahy je „schováme“ do krmení (viz přiložené video).

Jak použít method krmítko a formičku? Pro správné použití je zapotřebí použít správnou návnadu (vlhčené krmení nebo měkčené peletky). Je nutné, aby návnada byla pojivější, a aby držela tvar. Do formičky nasypeme trochu krmení, pak do ní vložíme návazec s nástrahou, a nakonec vše „zasypeme“ dalším krmením. A máme hotovo!

Poznámka: Video je pouze ilustrační! Lze použít libovolnou krmnou směs, která je vhodná pro lov na method feeder. Ukázka použití method krmítka je k vidění od času 00:29

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -