DomůNovinkyVIDEO: Obrovské zlaté rybky devastují jezera! Znečišťují vodu nebo vyžírají vodní rostliny

VIDEO: Obrovské zlaté rybky devastují jezera! Znečišťují vodu nebo vyžírají vodní rostliny

- Reklama -

Zlaté ryby jsou častokrát k vidění v akváriích v domácnostech. Jenže! Některé chovatele tyto ryby po nějakém čase přestanou „bavit“. Takže aby se jich zbavili, tak je vypustí do volné přírody. No, tohle není dobrý nápad! V některých lokalitách se totiž zlatým rybkám dost daří, takže dorůstají do nemalých rozměrů. Ovšem! Právě tyhle ryby dokážou v tamních lokalitách působit nemalé potíže…

Ilustrační foto: InRybar.cz

Proč je takový problém vypouštění zlatých rybek? Například zlatí karasi dokážou ve volné přírodě velmi rychle nabírat na rozměrech, kdy některé kusy váží i několik kilogramů. A početnější hejna rázem začnou vyžírat vodní rostliny v daných lokalitách. Navíc! Tyhle ryby stojí i za zhoršující se kvalitou vody.

Někteří chovatelé počítají s tím, že zlaté karasy pobije zimní období. Ovšem to není pravda! Tyhle ryby jsou i proti mrazivému počasí dost odolné, a navíc se dokážou rychle šířit i tím, že prostě uplavou velké vzdálenosti. Zlatí karasi jsou schopni se i množit, takže ohrožují původní živočichy v daných lokalitách.

VIDEO: Zlaté ryby trápí město Burnsville v Minnesotě

Aktuálně například americké město Burnsville v Minnesotě žádá obyvatele, aby do volné přírody zlaté karasy nevypouštěli. Právě tady zlaté ryby působí nemalé potíže. Podle zpravodajského portálu iRozhlas ale tyto ryby trápí i Evropu. Například v Mnichově úřady v minulosti hrozily pokutami, pokud budou lidé přistiženi, jak tyto ryby vypouští ryby do volné přírody.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -