DomůNovinkyVIDEO: Operace akvarijní rybičky za 6000 korun! Veterinář rybce odstranil nádor z...

VIDEO: Operace akvarijní rybičky za 6000 korun! Veterinář rybce odstranil nádor z oka

- Reklama -

Zpravodajský web Novinky.cz informoval o netradiční operaci akvarijní rybičky, které se na oku objevil nepříjemný nádor. Majitelka akvarijní rybičky se ale rozhodla, že se pokusí svého rybího miláčka zachránit, proto rybku odvezla na veterinu. A tam se povedlo rybce ulevit, když ji veterináři nádor odstranili. Operace vyšla na 6000 korun, majitelka ale nic platit nemusela, protože na klinice pro zvířata pracovala…

Ilustrační foto: InRybar.cz

Akvarijní rybičku, která se jmenovala Dotty, začal na oku trápit nepříjemný nádor. Majitelka Caroline McHugh se ale rozhodla, že rybičku nenechá uhynout, a proto se rozhodla vyhledat odbornou pomoc. Měla štěstí, protože sama pracovala na veterinární klinice, kam rybičku odvezla.

„Dotty byla skleslá a pomalu plavala dokola ve svém akvárku. Nebyla šťastná. Je velmi důležitým členem rodiny. Nesnesli bychom, kdyby cítila jakoukoliv bolest,“ citoval ze zahraničních zdrojů server Novinky.cz. Majitelka tak rybičku odvezla na veterinární kliniku v Glasgow.

VIDEO: Jak vypadá operace akvarijní rybičky? 

 

Jak se operuje akvarijní rybička?

O akvarijní rybičku se postarala dvojice veterinářů – Lee Shrigley a Calumen Aitken. Ti se do operace akvarijní rybičku pustili i přesto, že klinika v Glasgow neměla s podobnou operací za 40 let provozu žádné zkušenosti. Přesto to odborníci zkusili, a rozhodli se rybičku operovat!

Jak taková operace rybičky vypadá? Veterináři rybičku „uspali“ s pomocí anestetického prášku. Až rybička „usnula“, tak ji veterináři přemístili na chirurgický stůl, na kterém se snažili nádor z oka odoperovat. Velmi důležité bylo, aby doktoři neustále přiváděli čerstvou vodu na žábry rybičky, aby se neudusila.

K odstranění nádoru z oka rybičky veterináři použili ultratenký nůž, s pomocí kterého ho odřezali. Důležitým nástrojem byla ale také pinzeta. Nakonec vše dobře dopadlo, operace akvarijní rybičky byla úspěšná! Celková cena za zákrok byla 6000 korun, ovšem majitelka nic platit nemusela, protože na klinice pracuje.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -