DomůAkční nabídkaVoňavá nástraha na amury: věrně napodobuje spadané květy na hladině

Voňavá nástraha na amury: věrně napodobuje spadané květy na hladině

- Reklama -

Ostřejší sluneční paprsky pomalu, ale jistě, probouzí aktivitu velkých amurů. S čím na ně vyrukovat? Co třeba vyzkoušet atraktivní nástrahu z květin, která věrně napodobuje spadané květy na hladině?

S tímhle jevem se v průběhu sezóny setká každý rybář: každoročně se na hladině oblíbeného revíru objeví vrstva spadaných květů a jehnědů na hladině. Ty jednak padají z okolních stromů, ale také třeba z nedalekých luk. Co je důležité? Tyhle napadané dobroty s velkou chutí sbírají amuři, ale třeba také kapři. A toho by měli rybáři využít.

 

Nástraha CUC! Record Corn

Atraktivní nástraha ve tvaru kostičky patří k zajímavým trumfům na velké amury, zejména na silně prochytávaných vodách. Tato dobrota pro ryby totiž nabízí neokoukané vlastnosti, které mohou rozhodnout o úspěchu při lovu amurů, ale také kaprů. Atraktivní nástrahu najdete na e-shopu LK Baits .

Nástraha na ryby CUC Carp Speciál Record Corn

Musíme začít tím, že tato hranatá nástraha CUC! věrně napodobuje přirozenou potravu amurů a kaprů. Na kostičce Record Corn jsou totiž „připečené“ kusy květin, takže nástraha ve vodě vytvoří neodolatelné sousto.

CUC! totiž po chvíli ve vodě navlhne, oslizne a nabude na objemu. V tu chvíli vznikne sladko-květinové sousto, které bude do okolí vydávat atraktivní pachovou stopu. Atraktivní vůni jednak vypouští sušené květiny, zároveň ale i samotná kostička, která je nacucaná lákavou esencí. Tohle je super!

Obrovský plusem je to, že tato nástraha se ve vodním prostředí buďto vznáší nebo rovnou plave (záleží na typu návazce). Díky tomu je tak rybář schopný vytvořit takovou nástrahu, která nezapadne do nánosů na dně, ale bude se nad tímto bordýlkem parádně vznášet. Zároveň se taková nástraha ve vodním prostředí „přirozeněji“ chová, a ve výsledku se rybám snadněji nabírá do tlamy.

Někteří rybáři pak CUC! Record Corn používají i při lovu amurů z hladiny. Stačí k návazci přidat nějaký plovoucí předmět (plovák, korek), a pak nastražený CUC! nahodit na hladinu. Ideálně pak mezi napadané kvítí a jehnědy na hladinu. Právě tady je šance na úlovek určitě nejvyšší.

 

Další plusové body květinové nástrahy

Hodně rybářů si myslí, že nástraha CUC! je až příliš měkká. To ani náhodou! Tyto kostičky mají zvláštně „gumovou“ konzistenci. A to je důležitá vlastnost. Proč? Protože právě díky oné konzistenci nástraha mnohem účinnější uvolňuje atraktivní esence a pachovou stopu, která následně láká amury a kapry k záběru.

Pochopitelně, někteří rybáři pak CUC! dlouhodobě dipují v sladkých esencích. Typickým příkladem je dipování několika kostiček v dipu s medovou příchutí. Díky tomu tak nástraha má ve vodním prostředí ještě lákavější vůni, která dokáže přilákat rybu i z větší vzdálenosti.

Kromě samotného složení a omamné vůně tato nástraha nabízí ještě další důležitou vlastnost. Jakou? Jedná se o to, že CUC! Record Corn má krásně žluté zbarvení. A zase: tato žlutá barva může být rozhodující detailem, protože taková nástraha je parádně kontrastní, takže ryby ji spolehlivě najdou. Za tohle palec nahoru!

Při chytání na CUC! je zapotřebí si dávat velký pozor na skladování. Výrobce rybáře upozorňuje, aby nástrahu nenechávali na přímém sluníčku a v rozpálených prostorách (typicky v autě za letního dne). CUC! je vyrobený z čerstvých surovin, které neustále pracují. Takže pokud nástrahu necháte na teplém místě, může ji to poškodit. Ale čerstvou šunku taky v létě nenecháte za rozpáleným sklem v autě, ne?

Pokud hledáte nějakou zajímavou nástrahu na amury, ale i kapry, do aktuálních podmínek, pak se určitě podívejte na tento „květinový“ CUC! Nabízí opravdu zajímavé vlastnosti, se kterými můžete slavit velký rybářský úspěch. Nástrahu CUC! Record Corn najdete na e-shopu LK Baits .

Zdroj a ilustrační foto: LK Baits

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. hezký článek co dodat …Jen hned první věta co je v přírodě přirozeně hranatého??jenž má věrně napodobovat přirozenou potravu ryb?? Za těch několik desítek let co rybařím jsem nic neviděl…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -