DomůAkční nabídkaVznášivá nástraha z drobných semínek: funguje tam, kde boilies selže

Vznášivá nástraha z drobných semínek: funguje tam, kde boilies selže

- Reklama -

U vody občas nastanou chvíle, kdy kapři nechtějí ani to „nejlepší boilies“. Co v takové situaci dělat? Ideální je zkusit nějakou jinou nástrahu, která může zaujmout jejich pozornost. Třeba tuhle.

Partikl patří k nejpoužívanějším návnadám v kaprařském světě. Právě nejrůznější semena a semínka dokážou ve vodě vytvořit obrovské krmné koberce, se kterými rybář upoutá pozornost ryb. Kéž by ale šla tahle drobná semínka nastražit i na háček. Moment! Ono to přece lze! A to díky chytré vychytávce od anglické značky KRYSTON.

 

Lepidlo na partikl KRYSTON Bogey

Tuhle drobnou krabičku s průhlednou hmotou mívá v tašce s nástrahami mnoho ostřílených kaprařů. Ti jsou totiž s pomocí tohoto lepidla schopni vytvořit opravdu hodně zajímavou nástrahu, která může bodovat v tu chvíli, kdy ryby nereagují na boilies nebo pelety. Lepidlo na partikl najdete na e-shopu PARYS.

Princip je naprosto jednoduchý: rybář z krabičky uždíbne požadované množství lepidla, ze kterého pak vytvoří kuličku. A tu následně vyválí v suchém partiklu. Lepidlo pak suchá semínka nalepí na sebe, takže vmžiku vznikne geniální nástraha na ryby. Tohle prostě nemá chybu!

Jak jsme výše zmínili, tak toto lepidlo je vhodné pro nastražování suchého partiklu. V tuzemských podmínkách je nejideálnější KRYSTON Bogey používat třeba k nastražení titěrných semínek řepky, která se v našich končinách při lovu kaprů hojně používá. Ale pochopitelně, rybáři mohou použít k nastražení i jiná drobná semínka (pšenice atd.)

VIDEO: Jak se pracuje s lepidlem KRYSTON Bogey? Ukázka ve videu

Obrovskou výhodou tohoto lepidla je, že je pevné. Takže ve chvíli, kdy rybář na kuličku lepidla nalepí drobná semínka, pak se může spolehnout, že jej nestrhají ani drobné rybky. Proto je tato nástraha ideální i při chytání na silně zarybněných vodách bílou rybou.

Znova: tato nástraha je jako dělaná na silně prochytávané vody. Typicky se jedná o exponované svazové lokality nebo soukromé vody. Tady, kde je opravdu enormní rybářský tlak, často zklame i kvalitní boilies. Proto je zapotřebí rybám nabídnout „něco jiného“.

 

Vznášivá nástraha, která nemá obdoby

Při lovu opravdu zkušených a opatrných kaprů rybáři nemusí mít vůbec žádnou starost „z toxického smradu“ lepidla. To totiž nic takového nevydává! Takže ani opravdu starý kapr, který ve vodě viděl už ledacos, nerozpozná zradu.

Zkušení rybáři toto lepidlo používají následujícím způsobem: nejprve si vezmou korkovou kuličku, na kterou nanesou vrstvu lepidla. V tu chvíli vznikne lepivá kulička s plovoucím středem, kterou jen vyválí v suchém partiklu požadovaného druhu. A rázem je na světě nástraha, která nezklame!

Rybář totiž dostane kuličku z partiklu, která po vhození do vodního prostředí krásně plave. Tohle je něco, co nedokáže nabídnout ani to nejzajímavější plovoucí boilies. Aby byl plovoucí partikl ještě zajímavější, lze jej pokapat nějakou výraznou esencí požadované vůně. Super!

Při chytání s touto nástrahou z lepidla KRYSTON Bogey je vhodné používat krmení z partiklu. Osvědčeným způsobem je nejprve na místě nakrmit partiklem s pomocí zakrmovací rakety, díky čemuž vytvoříme rozlehlé „krmné koberce“. A právě do těchto míst je pak vhodné nahodit naši nástrahu z drobných semínek.

Jestli hledáte nástrahu, která může skvěle fungovat i na hodně těžkých vodách, pak se určitě podívejte se na toto lepidlo od anglické značky KRYSTON. Jedná se o opravdu chytrou vychytávku, se kterou může kaprař trumfnout i značkové boilies. Lepidlo KRYSTON Bogey najdete na e-shopu PARYS za super cenu.

Zdroj a ilustrační foto: PARYS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -