DomůNovinkyRybář překonal světový rekord tolstolobce: ten mu ale nebude uznaný

Rybář překonal světový rekord tolstolobce: ten mu ale nebude uznaný

- Reklama -

Rybář Gabe Brannick z Oklahomy zažil životní rybářskou výpravu. Při ní se mu totiž povedlo ulovit gigantického tolstolobce, který svou váhou překonal světový rekord. Ten přesto nebude uznaný.

Svědectví o obrovské rybě přinesl magazín Field and Stream. Ten uvedl, že gigantický tolstolobec vážil skoro 50 kilogramů! Rybář tak s obrovskou rybou překonal světový rekord, který ale organizace IGFA nemůže uznat. Proč?

 

Světový rekord nebude uznaný kvůli způsobu ulovení

Rybář Gabe Brannick se vydal na řeku Neosho, na které si chtěl zarybařit. V tu chvíli ještě netušil, že zažije neopakovatelný rybářský moment. Na háček se mu totiž pověsila obrovská ryba! „Tyhle ryby jsou hodně bojovné,“ citoval magazín Field and Stream průvodce, který s rybářem u úlovku byl.

I přesto se ale rybářovi povedlo obrovského tolstolobce dostat na břeh. Všichni pak zůstali v úžasu po zvážení obrovské ryby – tolstolobec totiž vážil 49,92 kilogramů (110,1 liber). Tato ryba tak překonala světový rekord IGFA z roku 2005, kdy tehdy giga úlovek vážil o 9 kilogramů (20 liber) méně.

Přesto rybář Gabe Brannick se nemůže světovým rekordem pochlubit. Proč? Magazín Field and Stream uvedl, že organizace IGFA nemůže tuto rybu uznat jako světový rekord proto, že ji rybář podsekl.

 

Invazní druh, který je těžké ulovit na nástrahu

Tolstolobci jsou ve Spojených státech amerických považováni za invazní druh, kteří jsou přímými konkurenty některých původních rybích druhů. Tyto ryby se do amerických vod dostaly v 80. letech minulého století, kdy je do volné přírody pustili chovatelé ryb.

Tolstolobec pestrý není běžným rybářským úlovkem. Jedná se o to, že tato ryba se živí zooplanktonem vysoko ve vodním sloupci. Takže tyto ryby jsou často mimo dosah rybářských nástrah. A když už na nástrahu tolstolobec ve sloupci narazí, moc často o ní nejeví zájem.

Zdroj: Field and Stream, ilustrační foto: InRybar.cz 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -