DomůAkční nabídkaZábavný lov kapra na podzim: s touto nástrahou se u vody nudit nebudete

Zábavný lov kapra na podzim: s touto nástrahou se u vody nudit nebudete

- Reklama -

Lov kapra na podzim může občas zkomplikovat nižší teplota vody, ve které ryby nemusí být tolik aktivní. Proto je důležité do takových podmínek mít připravenou atraktivní nástrahu. Třeba chomáč červů.

Asi není žádným tajemstvím, že živí červi patří k nejúčinnějším nástrahám ve světě rybaření. Právě tato nástraha svou výživovou hodnotou, atraktivním zbarvením a lákavým pohybem dokáže přinutit k záběru i letargickou rybu. Jak ale červy nastražit na velký kaprový háček? Efektivním způsobem je použití klipu na červy…

 

Klip na živé červy

Tohle je dokonalá pomůcka pro lov kaprů na červy. Její použití je naprosto jednoduché, přitom výsledek je opravdu geniální! Rybář je totiž s pomocí klipu na červy schopný chytat na tuto živou nástrahou i s velkými kaprovými háčky. Klipy na červy najdete na e-shopu Chyť a pusť za super ceny!

Jaký je princip této pomůcky? Klip na červy je tenký drátek, který má kruhovitý tvar. Tento klip se jednoduchým pohybem rozpíná, a pak zase zapíná. Ve chvíli, kdy máme klip na červy rozepnutý, tak na něj napíchneme požadované množství červů. Nejlepším způsobem je na klip „narvat“ co nejvíce živé nástrahy, aby vznikl neodolatelný chomáč.

Po nastražení červů pak stačí klip navléknout do smyčky pod háčkem – používá se stejný návazec jako při lovu na boilies nebo pelety. A pak stačí klip zapnout, čímž se zajistí. Tato jednoduchá, ale opravdu geniální pomůcka tak slibuje vytvoření neodolatelné nástrahy, kterou chomáč živých červů bezesporu je.

VIDEO: Jak chytat s klipem na červy? Vše je vysvětleno v tomto videu

Kolik červů se na klip vleze? To je těžké říci, protože tyto klipy si lze vybrat hned v několika velikostech. K dostání jsou třeba menší klipy, které jsou vhodnější spíše na feeder. Ale na trhu lze najít i velké klipy, s pomocí kterých rybář vytvoří fakt pořádně sousto! Klipy vyrábí nejrůznější rybářské firmy – jak české (např. ZFish), tak zahraniční (např. NASH nebo KORDA).

 

Jak úspěšně chytat s klipem na červy?

Pokud se rybář rozhodne chytat na klip s červy, pak má několik možností. Samozřejmě, je možné chytat se samotným klipem, na kterém budeme mít napíchané červy. Tato nástraha pak slibuje obrovskou zábavu, kdy rybář bude mít velmi rychle záběry od ryb.

Rybáři ale pak k tomuto klipu rádi přidávají i jiné nástrahy. Pod háček se třeba vleze peleta, menší kulička boilies nebo třeba kukuřice. Tyto všechny možnosti tak zase napomáhají vytvořit takovou nástrahu, která nabídne ještě další lákadla. Zejména klip s červy ve spojení s kukuřicí je zárukou obrovské rybářské zábavy.

A pak je tady ještě další možnost: použití klipu s plovoucí nástrahou. Právě tento způsob je rovněž mezi rybáři extra oblíbený, a to proto, že rybář velmi efektivně nadzvedne chomáč červů nad nánosy na dně. Díky tomu je tak nástraha mnohem lépe viditelná, takže šance na záběr od ryby je větší. Tohle funguje!

Jaké krmení při tomto rybaření použít? Jelikož mluvíme o aktivním rybaření, při kterém chceme co nejvíce záběrů, je vhodné používat jemnější a atraktivnější krmení. Při klasické kaprařině můžeme k nástraze přidat třeba PVA punčochu s jemným krmením, ve kterém budou i další živí červi nebo klukly. Tohle je způsob, který nezklame…

Jestli se nechcete v podzimním čase u vody nudit, pak rozhodně vyzkoušejte tento klip na červy. Právě s živou nástrahou můžete u vody zažít obrovskou rybářskou zábavu, která bude protkána řadou záběrů od ryb. Klipy na červy od nejrůznějších značek najdete na e-shopu Chyť a pusť za super cenu.

Zdroj a ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -