DomůNovinkyRybáři vybrali přes 200 000 korun na závodech. Darovali je nemocným dětem

Rybáři vybrali přes 200 000 korun na závodech. Darovali je nemocným dětem

- Reklama -

Na pískovně Písková Lhota se uskutečnil další ročník charitativního rybářského závodu KÁMIK CHARITY CARP CUP. Během něho rybáři vybrali přes 200 000 korun, kdy významná část putovala nemocným dětem.

O dalším ročníku charitativního rybářského závodu informovali rybáři ze Středočeského územního svazu. Právě ti uvedli, že rybáři během této akce vybrali 209 000 korun. Tyto peníze darovaly jak zúčastněné rybářské týmy, tak ale i další dárci.

 

Peníze pomohly 3 dětem

Rybáři nemalou částku rozdělili na 4 části o výši 52 250 korun. Jak se peníze rozdělily? První část peněz putovala na podporu malému Bertíkovi, který má vrozenou vadu míchy. Kvůli této deformaci má 2letý chlapec omezenou hybnost a menší citlivost v nohách. Peníze, které převzali rodiče malého Bertíka, se použijí na rehabilitační pobyt.

„My vám strašně moc děkujeme, je úžasné, že jsou ještě mezi vámi lidé, kteří chtějí pomáhat a pořádají tento druh akcí. My stále věříme, že se Bertíkův stav zlepší, a k tomu použijeme i tyto vybrané peníze,“ řekl při převzetí šeku Bertíkův tatínek.

Druhou část peněz pak rybáři věnovali Aničce, kterou trápí autismus. „Chci vám také za sebe a za Aničku poděkovat. Peníze použijeme na další vzdělávání Aničky,“ uvedla její maminka.

A třetí částka ve výši přes 50 000 korun šla na pomoc Kristýnce, o které jsme v minulosti již psali. Teprve 11letá dívka je odkázaná na invalidní vozík kvůli vzácnému neurologickému a degenerativnímu onemocnění (leukodystrofie). Rodiče této dívky ale na závěrečném předávání chyběli, šek si totiž přebrali už na začátku závodu.

 

Část peněz šla i handicapovaným rybářům

Poslední, čtvrtá část vybraných peněz pak zamířila na podporu handicapovaných rybářů z ČRS MO Kladruby. „Neskutečný, upřímně mi ta vybraná částka vyrazila dech, nevím, co bych řekl, než děkuji a jsem rád, že jsem vaší součástí,“ citovali středočeští rybáři kladrubského hospodáře Jana Porhansla.

Celý závod se pak konal na populární svazové pískovně Písková Lhota, která je oblíbenou rybářskou lokalitou. A to díky krásnému prostředí, ale také bohatému zarybnění. Středočeští rybáři se tak snažili pro konání závodu vytvořit co nejlepší servis.

„Osobně jsem velmi rád, jakým způsobem jste se tu po všechny dny prezentovali, vaše srdce jsou tak veliká a osobně mě naplňuje hrdostí, když rybáři dokáží pomáhat. Zase jste celý tento bezvadný závod posunuli výš a je teď na nás, abychom jako Středočeský územní svaz popřemýšleli o tom, jak vám poskytnout ještě lepší servis než doposud,“ řekl předseda Středočeského ÚS Dušan Hýbner.

K němu se potom ještě přidal i hlavní organizátor charitativního závodu Josef Šulc: „Já chci poděkovat všem, kteří jste se zúčastnili, jednak za to, že jste dodržovali podmínky, pak za to, že jsme si to všichni užili a ta částka, kterou jsme vybrali, to je bomba. Chci poděkovat všem našim sponzorům a partnerům, díky moc.“

 

Charitativní závod má už tradici

Toto nebyla první pomoc skrze charitativní závod KÁMIK Charity Carp Cup. Během minulých ročníků rybáři také vybrali nemalé peníze, které pomáhaly lidem v nesnázích. Třeba v loňském roce rybáři vybrali 100 000 korun pro nemocnou Viktorii.

„V dnešní těžké době pro každého z nás je neuvěřitelné, že jsou lidé, kteří dokáží pomoci těm, kteří potřebují pomoc,“ řekla při loňském ročníku dojatá maminka. Nemocná Viktorie měla původně dostat 50 000 korun.

Druhá část peněz byla určena pro paní Kateřinu, která prodělala při porodu mrtvici, kvůli které ochrnula. Ovšem právě paní Kateřina se nemohla loňského ročníku kvůli nemoci zúčastnit. Přesto udělala neskutečné gesto – organizátorům řekla, aby peníze pro ni darovali právě 19leté dívce.

Zdroj: Středočeský územní svaz, foto: Středočeský územní svaz (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -