DomůAkční nabídkaZábavný lov kaprů na červy: hromada záběrů od kaprů během krátké chviličky

Zábavný lov kaprů na červy: hromada záběrů od kaprů během krátké chviličky

- Reklama -

Červi jsou vynikající nástrahou, kterou rybáři používají odjakživa. Věděli jste, že tuto účinnou nástrahu lze využít i při lovu kaprů? Ano! Stačí navázat vychytávku, díky které vytvoříme TOP sousto.

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Živá nástraha patří k tomu nejlepšímu ve světě rybaření. A proto rybáři odjakživa používají červy. Ti jednak obsahují celou řadu pro ryby atraktivních látek, zároveň mají ale i lákavé zbarvení, a hlavně pohyb!

Někteří rybáři, kteří mají spadeno na kapry, ale červy nepoužívají kvůli titěrné velikosti. Přece jen, červy nejde napíchnout na hrubý kaprový háček. Jenže! Existuje velmi jednoduchý fígl, s pomocí kterého jsme schopni vytvořit extra lákavé sousto pro kapry. Jak na to?

 

Klip na červy

Tohle je naprosto jednoduchá pomůcka, s pomocí které jsme schopni vytvořit opravdu neodolatelné sousto na ryby. Klipy na červy vyrábí nejrůznější značky, takže rybáři je mohou sehnat už od 39 korun. Klipy na červy najdete na e-shopu Chyť a pusť za nejlepší ceny!

Nastražení živí červi na klipu na červy pod háčkem při lovu kaprů

Jak tahle pomůcka funguje? Její použití je naprosto jednoduché: pod kaprový háček připevníme klip na červy klasicky „na vlas“. Připevnění je stejné jako v případě nastražování boilies nebo pelet. Právě takto docílíme vynikající prezentace živých červů při lovu kaprů. V jednoduchosti je prostě síla!

Tou hlavní výhodou klipu na červy je jeho průměr. Díky tomu, že drát klipu je podstatně tenčí než kaprový háček, je rybář schopný nastražit červy na kapry, aniž by je roztrhl. Právě při nastražení titěrných červů na kaprový háček by se drobné larvy roztrhly, a proto používáme klip na červy. Takhle je pohodlně nastražíme.

VIDEO: Jak navázat návazec na kapry s klipem na červy? Více ve videu

Takže po chvíli, kdy na klip nastražíme několik červů, začne vznikat pro kapry atraktivní sousto, které žádná ryba nepřehlédne. Není proto divu, že klipy na červy začali v posledních letech kapraři používat při těch vycházkách, kdy chtějí mít hromadu záběrů za krátkou vycházku k vodě.

 

Plovoucí sousto, které kapr nepřehlédne.

Tahle metoda lovu je mezi kapraři opravdu hodně populární. Jde o to, že po chvíli na klipu na červy vznikne „drobné klubíčko“, které se krásně hemží. Takovou nástrahu chce přece každý rybář, který si chce užít rybaření naplno.

Návazec pro chytání kaprů na živé červy

Kromě pohybu je dalším plusem takové nástrahy to, že takto nastražení červi mají výrazně světlé zbarvení. Díky tomu tak jde chomáč červů vidět i na hodně zaneseném nebo zarostlém dně. Anebo také v zakalenější vodě.

Aby byla naše nástraha ale skutečně nepřehlédnutelná, pak doporučujeme ke klipu s červy přidat kus pěny. Právě ta totiž napomůže tomu, že červy nastražené na klipu nadzvedneme nad dno. Díky tomu tak nástraha nezapadne do nánosů na dně. K ještě většímu zvýraznění pak napomůže použití výrazné pěny (typicky třeba oranžová barva). Tohle je osvědčený fígl na kapry!

Klipy na červy Nash, které slouží k nastražení živých červů pod háčkem

Jelikož tohle chytání je opravdu o hodně záběrech od kaprů, tak určitě doporučujeme při tomhle rybaření používat jemné PVA mixy. Ideální je použít nějaké jemné krmení, do kterého nalijeme jednak lákavý booster, ale zároveň do něj přisypeme i další živé červy. Takhle vytvoříme neodolatelné krmné místečko.

Návazec s klipem na červy leží nahozený ve vodě

Pokud si chcete na začátku rybářské sezóny krásně zachytat, pak rozhodně vyzkoušejte tento jednoduchý fígl! Díky klipu na červy nastražíte velké množství larev, které vytvoří TOP nástrahu. S tímhle se nudit nebudete! Klipy na červy najdete na e-shopu Chyť a pusť.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -