DomůAkční nabídkaMasová peleta v dipu s žížalou: nástraha na kapry, která nikdy nezklame

Masová peleta v dipu s žížalou: nástraha na kapry, která nikdy nezklame

- Reklama -

Masové pelety patří k tomu nejúspěšnějšímu na kapry. Ale i perfektní nástrahu lze vylepšit. Jak? Stačí k ní přidat třeba živou žížalu. V tu chvíli se pro kapry taková nástraha stává neodolatelnou.

Ilustrační foto: LK Baits

Ta pravá rybářská sezóna pomalu začíná. Jenže! Právě při prvních vycházkách se často stává, že voda je ještě pořádně studená. Jak tedy ryby zaujmout? Je důležité, abychom ryby „po zimním spánku“ zaujali něčím, co obsahuje hromadu živin. Typicky jde o masovou nástrahu.

Proto je v těchto podmínkách zajímavá třeba masová peleta. Ale právě k tomuto soustu doporučujeme přidat i živou žížalu. Díky tomu totiž vznikne neodolatelný „žvanec“, který kapři nenechají ležet. Tohle je prostě TOP nástraha!

 

Masové pelety v dipu (halibut)

Tyhle masové pelety si česko-slovenští rybáři pořádně oblíbili. A my se nedivíme! Právě tyto nástrahy nabízí celou řadu předností, které se při prvních jarních vycházkách skvěle hodí. Masové pelety na ryby najdete na e-shopu LK Baits  za super cenu.

Halibutové pelety na ryby v kelímku

Samozřejmě, tou největší předností je, že některé tyto pelety ve vodním prostředí plavou. Díky tomu tak nástraha vystoupá nad nánosy mrtvé vegetace, které jsou po dlouhé zimě pravidlem na drtivé většině našich revírů.

Ale znova: díky tomu, že tyto pop-up pelety plavou, tak se ve zmíněném bordýlku neztratí. A už vůbec ne v tu chvíli, kdy rybář použije delší návazec na ryby.

Další obrovskou výhodou je to, že tyto pelety jsou dlouhodobě naložené v lákavém dipu. To je zcela zásadní, protože nástraha ve vodě vydává mnohem koncentrovanější potravní signály. Nástraha tak dokáže zlákat i pasivnější kapry. A díky dipu lze tyto masové pelety na ryby používat i ve studené vodě. Palec nahoru!

Halibutové pelety na ryby LK Baits

K vysoké atraktivitě pak přispívá také lákavý průměr pelet. Ten je 12 mm, což je ideální velikost právě pro první jarní vycházky, kdy ryby s chutí sbírají spíše menší sousta. Menší velikost pelet je pak velmi vhodná pro rychlé chytání ryb, kdy se u vody nechceme nudit. Na výběr jsou pak i větší pelety o velikosti 17 mm.

A aby nástraha byla pro kapry ještě lákavější, tak doporučujeme k masovým peletám připevnit i žížaly, anebo klidně i červy. Je to jednoduché: stačí nejprve s pomocí jehly na vlas navléknout živou žížalu. A pak za ní navlékneme peletu, která bude chránit žížalu před menšími rybami. Tohle je nástraha, které kapři určitě neodolají!

Nastražení žížaly a pelety na ryby pod háček

Pelety v dipu LK Baits si lze vybrat hned v několika příchutích. My ale doporučujeme sáhnout po příchuti halibut, která je prostě nesmrtelnou klasikou. Pelety s touto příchutí mají výrazný odér, který se skvěle šíří i ve studené vodě. Za nás je tohle jasná volba! Kvalitní pelety najdete na e-shopu LK Baits .

 

Masové nugety na kapry

Pokud nejste fanoušky konzervativních pelet, které rybáři používají ve velkém, pak můžete sáhnout i po méně okoukané nástraze. O co jde? O masové nugety! Ty mají ještě zajímavější vlastnosti než zmíněné masové pelety. Nugety, kdy některé druhy ve vodě plavou, najdete na e-shopu LK Baits .

Nastražená peleta s žížalami pod háčkem

Tou největší předností nástrahy je její konzistence. Jde o to, že neguety nejsou tak tvrdé jako pelety. Mají spíše „gumovou“ konzistenci. A to je zásadní! Proč? Protože taková nástraha má ve vodě dokonalé vlastnosti – jde zejména o to, že se po chviličce na masové nugetě utvoří slizký povrch, který je pro kapry extrémně lákavý.

Navíc, nástraha s takovou konzistencí mnohem atraktivněji a agresivněji vypouští do vodního prostředí lákavé potravní signály. I v tomto případě lze k plovoucím nugetám přidávat třeba živé žížaly, aby nástraha měla i lákavý pohyb.

Rozpuštěné játrové nugety na kapry, které byly namočené ve vodě

Výborné nugety si rybáři rovněž mohou vybrat v celé řadě příchutí. K dostání jsou jak atraktivní masové pelety s výrazným odérem, tak i nugety ve fluo zbarvení s nasládlými příchutěmi. Za nás ale jednoznačně vítězí „maso“. Všechny zmíněné nástrahy najdete na e-shopu LK Baits .

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -