DomůNovinkyZadržené povolenky středočeských funkcionářů na Orlíku jsou už na Radě ČRS

Zadržené povolenky středočeských funkcionářů na Orlíku jsou už na Radě ČRS

- Reklama -

Český rybářský svaz vydal prohlášení ohledně zadržených povolenek středočeských funkcionářů. Těm byly zadrženy za nepřítomnost u prutů. Povolenky jsou už nyní na Radě ČRS, která je uživatelem revíru. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

K zadržení povolenek středočeským funkcionářům došlo během výjezdního zasedání výboru Středočeského územního svazu na rekreačním středisku Štědrotín na Orlické přehradě. Podle Českého rybářského svazu někteří funkcionáři měli nahozené udice během jednání výboru, které probíhalo pod venkovní pergolou minimálně 40 metrů od vody.

 

Zadržené povolenky jsou už na Radě ČRS

Na nepřítomnost u udic pak upozornili někteří rybáři. Na základě tohoto upozornění pak provedla profesionální rybářská stráž kontrolu, která zjistila porušení rybářských pravidel, kdy dva funkcionáři nebyli přítomni u udic. Takže rybářská stráž oběma zadržela povolenky k lovu.

„Pro úplnost také uvádíme, že za přítomnost u udic se nedá považovat využívaní příposlechů nebo dálkové signalizace, pokud je osoba provádějící lov nepřítomna u udic, a navíc se věnuje činnostem, které ji brání věnovat se plně lovu ryb,“ doplnil Český rybářský svaz v prohlášení.

Rada Českého rybářského svazu také uvedla, že zadržené povolenky už obdržela, protože právě Rada ČRS je uživatelem revíru. Teď se bude postupovat standardně podle zákona o rybářství, Stanov ČRS a Jednacího řádu ČRS.  

 

Funkcionáři nabídli rezignace

O celé záležitosti informoval i sám Středočeský územní svaz, který uvedl, že funkcionáři byli od udic 20 metrů daleko, kdy měli zapnuté příposlechy a signalizátory. A podle středočeských rybářů na udice reagovali. Oba funkcionáři pak po zadržení povolenek nabídli rezignace – psali jsme v tomto článku.

„Co se týče nějakých důsledků ze strany ÚS, tak to v tuto chvíli považujeme za zbytečné, neboť hned z kraje září máme volební konferenci našeho územního svazu a tam ať delegáti rozhodnou o jejich dalším osudu. Jistě je toto kárné provinění bude zajímat, na druhou stranu si asi vyhodnotí i jejich práci pro MO, ÚS a členskou základnu a nějaké rozhodnutí zaujmou. Spravedlivější referendum o nich být nemůže,“ uvedl pro InRybar.cz tiskový mluvčí Středočeského územního svazu Václav Šámal.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

4 KOMENTÁŘE

  1. Vida, věci se měly jinak jak bývá zvykem,očekávám tedy omluvu všem rybářům ze strany výboru SUS a zároveň jejich rezignaci jak na funkce,tak ti kteří jsou ve funkcích RS ,tak i na tuto funkci.Naopak chlapům z RS,kteří konali svou práci patří velký dík.Celý výbor SUS plivnul členům ČRS do tváře a ještě vyhrožoval soudy,tohle papalášství už jim samotným přerůstá přes hlavu.

  2. mám pocit,že letos již plati nějaký oficialní sazebník na přestupky ,tak nevidím problém v ,,ohodnocenî“

  3. To jsou ti co mají jít ostatním příkladem? Ti co vám vezmou povolenku za právě třeba nepřítomnost u prutů? Pak jdou a udělají tohle? Co teda chtějí po těch rybarich když následně jdou a poruší RŘ tímhle způsobem. Tohle nikdy nepochopím, měli by ukončit činnost v ČRS bez ohledu na aktivity v SÚS. Pravidla jsou snad pro všechny stejný a myslí že tihle pánové by je měli znát nazpaměť. Postup by měl být takový jako by se řešil běžný rybář, jedině tak je to správně a na jejich místa dosadte mladý lidi co tomu rozumí a jsou jistě i mnohem aktivnější. Začíná to stát všechno pěkně za h…. o. Tak jednejte, takovýmhle lidem prut a povolenka nepatří at je to kdo chce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -