DomůNovinkyZátah na pytláky: policisté a strážní kontrolovali vody, kde se pytlačí

Zátah na pytláky: policisté a strážní kontrolovali vody, kde se pytlačí

- Reklama -

Kontrolní zátah provedla mladoboleslavská policie a středočeská rybářská stráž na úsecích Jizery, na kterých rybáře trápí pytláci. A zátah byl úspěšný! Policisté například zadrželi hledanou osobu.

O kontrolní činnosti mladoboleslavské policie a středočeské rybářské stráže s rozšířenou působností informoval Středočeský územní svaz. Ten uvedl, že kontrola proběhla na začátku září. Celkem se kontroly zúčastnili 3 členové rybářské stráže a 4 policisté.

 

Strážní s policisty kontrolovali na Jizeře

Rybářská stráž spolu s policisty kontrolovala na řece Jizeře, konkrétně v úseku od Mnichova Hradiště až do Vince. Aby byli co nejvíce mobilní, měli k dispozici i 2 policejní auta. Kontrola se pak zaměřila hned na několik „jizerských revírů“.

Kontrola se zaměřila na revíry Jizera 3 (411 026), Jizera 4 (411 027), Jizera 5 (411 028) a Jizera 6 (411 029). Proč policisté a rybářská stráž kontrolovali zrovna tady? Podle rybářů právě tady jsou dlouhodobé problémy s pytláky.

Kromě toho se pak ještě rybářská stráž s policisty zaměřila na populární pískovnu Písková Lhota, na svazovou vodu Dvorce, a dále pak na revír Labe 19 (411 051), kam byla kontrola přivolána na základě telefonátu.

 

Zadrželi hledanou osobu

A kontrolní činnost zmíněné skupiny policistů a rybářské stráže nepřišla vniveč. Během kontroly totiž strážní s policisty zkontrolovali 50 rybářů. A dokonce narazili na prohřešky! Konkrétně šlo o ponechání 2 kusů vyjmenovaných ryb, které „neměly míru“. Takže rybářská stráž lovícímu zadržela povolenku.

Kromě toho pak ale rybářská stráž narazila i na 5 drobnějších přestupků. Za ně ale strážní povolenky nezadrželi, vše řešili domluvou. Ten hlavní „úlovek“ se povedl policistům, kteří zadrželi hledanou osobu. Na hledaného člověka přišli při ztotožňování lovících.

Rybáři připomínají, že podobné kontroly budou pokračovat! „Děkujeme PČR za výbornou spolupráci a podporu činnosti RS. Rovněž děkujeme všem lovícím za dodržování legislativy a klidný průběh kontroly,“ uvedl Středočeský územní svaz.

 

Na pytláky mohou upozornit i rybáři

Pochopitelně, na pytláky nebo rybáře, kteří hrubě porušují rybářská pravidla, mohou upozornit i ostatní rybáři. Je třeba si uvědomit, že množství revírů je obrovské, takže celou plochu nelze najednou uhlídat. Proto pokud u vody uvidíte nějaké nekalé praktiky, nebuďte prosím nečinní.

„Pokud je rybář svědkem porušení rybářského řádu, je jednoznačně nejlepší variantou kontaktovat přímo člena rybářské stráže, pokud je u revíru uveden, hospodáře daného revíru, nebo Policii ČR,“ doporučil v minulosti pro InRybar.cz Tomáš Kočica z Českého rybářského svazu.

Zdroj: Středočeský ÚS, foto: Středočeský ÚS (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -