DomůAkční nabídkaZbraň na candáty: účinná nástraha, na kterou candáti spolehlivě berou

Zbraň na candáty: účinná nástraha, na kterou candáti spolehlivě berou

- Reklama -

Lov candátů na přívlač je vzrušující rybařinou. Ve chvíli, kdy rybář dostane „ránu“ do prutu, zažívá velký adrenalin. Aby rybář záběr od candáta dostal, je zapotřebí chytat na atraktivní nástrahu. 

Ilustrační foto: LK Baits

Candáti jsou dravci, kteří se při lovu kořisti řídí nejen zrakem, ale také například čichem. Proto je zapotřebí na tyhle skutečnosti při výběru nástrahy myslet. Je prostě ideální, když nástraha jde dobře vidět i za špatné viditelnosti a zároveň, když vydává i lákavý zápach. Najdeme nějakou takovou nástrahu na trhu?

VIDEO: Proč používat žluto-oranžové nástrahy při podzimní přívlači?

Ano! Na rybářském trhu jsou krásně výrazná kopyta na candáty, která jdou skvěle vidět i za špatné viditelnosti, když je například zamračeno, anebo při soumraku a východu slunce. Pojďme se na tuhle osvědčenou nástrahu na candáty podívat blíže. 

 

Kopyto na candáty v dipu

Vynikající nástraha, která je ověřená několika dekádami sezón. Gumové nástrahy ve tvaru kopyta patří k největším legendám při lovu candátů na přívlač. Jde o to, že právě tato nástraha nabízí perfektní vlastnosti. Atraktivní kopyta na candáty najdete na e-shopu LK Baits .

V čem jsou konkrétně tato kopyta na candáty tolik účinná? Musíme začít zbarvením. Pozornému oku rybáře asi neujde, že nástrahy mají výrazně žluto-oranžové zbarvení, které jde perfektně vidět. A to i ve chvíli, kdy je pod vodní hladinou špatná viditelnost. Tato kopyta jsou tak vhodná při lovu za soumraku, při zataženém počasí, ale například i v podkalené vodě.

Kromě výrazného zbarvení je další velkou zbraní ocásek. Ten je perfektně pohyblivý, takže krásně pracuje i za hodně pomalého vedení. To je zásadní v pozdější části podzimu, kdy nástrahy taháme již pomalejší tempem. Ale i za takového vedení ocásek spolehlivě pracuje.

Na konci ocásku je potom rozšíření ve tvaru kopyta, které výrazně napomáhá k tomu, že nástraha ve vodním prostředí vytváří opravdu silné vibrace. A zase: to i při hodně pomalém vedení. Díky tomuto prvku si tak candáti mohou mnohem rychleji nástrahy všimnout díky zmíněným vibracím.

 

Nástraha vydává lákavý pach

Jak je již z názvu zřejmé, tato nástraha není atraktivní jen po vizuální stránce. Gumová kopyta jsou naložená v páchnoucím dipu, takže vydávají i poměrně silný zápach. Že je to zbytečné? Chyba lávky! Dravci se při lovu kořisti orientují i podle čichu.

A jelikož na podzim taháme gumové nástrahy pomaleji, tak je dobře, že zrovna tyto vydávají zápach „mrtvé rybičky“. Díky tomu může dravec získat dojem, že je před ním snadno dostupná kořist, kterou si nemůže nechat upláchnout. Za tohle palec nahoru!

Významným plusem těchto nástrah je také měkké tělíčko. Díky tomu nemá dravec po útoku tendenci nástrahu okamžitě vyplivnout. Ale jelikož „guma“ působí jako skutečné tělíčko rybičky, tak dravec díky tomu nástrahu spolehlivě nabere do tlamy.

Při chytání na tato kopyta na candáty doporučujeme používat lehčí jigové hlavičky, díky kterým bude nástraha déle padat vodním sloupcem. Tento moment je velmi důležitý, protože právě v tuto chvíli candáti nejčastěji útočí na nástrahu.

Pokud aktuálně hledáte nějakou atraktivní nástrahu na candáty, pak se rozhodně podívejte na tato výrazně zbarvená kopyta. Nejenže jde o dobře viditelnou nástrahu, kterou dravci rychle uvidí, ale díky silnému zápachu ji také ucítí. Tohle je účinná zbraň na podzimní přívlač! Páchnoucí kopyta na candáty najdete na e-shopu LK Baits .

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Není problém candáta chytit a je úplně jedno na co ale co je velký problém aby na dané lokalitě se tam candát vyskytoval.

    • A o tom to je jak tam není tak můžeme vnadit kolik chceme.A na co chceme.Vono jde o to kdo kolik zarybňuje.Kdysi na řece Olši byly hejna pstruhů a lipanů řekl bych tisíce kde sou dnes ?A to se zarybňuje.Ale jak.To je otázka žeby voda?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -