DomůNovinkyVydra zmasakrovala drahé okrasné ryby v jezírku u domu. Natočila ji fotopast

Vydra zmasakrovala drahé okrasné ryby v jezírku u domu. Natočila ji fotopast

- Reklama -

Vydry dokážou rybářům způsobit pořádně hluboké vrásky na čele. Ale nejen rybářům! Tento vrcholový predátor dokáže způsobit nemalé škody také chovatelům okrasných ryb. Důkazem je toto video. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

Video vydřího řádění zveřejnil Východočeský územní svaz na webu. Právě východočeští rybáři sdíleli video, na kterém je zachyceno malé jezírko u rodinného domu. A v něm plavaly okrasné ryby. Že jsou tady v bezpečí? Ani náhodou!

 

Zachycený lov vydry v jezírku

Fotopast visela nad okrasným jezírkem. Tato malá vodní plocha byla v zástavbě rodinných domů. Kdekoho by napadlo, že drahé ryby ve vodě budou tady v bezpečí. Ovšem chyba lávky! I mezi rodinnými domy dokázala vydra ryby vypátrat. A pustila se „do díla“.

VIDEO: Takto vydra lovila okrasné ryby v jezírku u rodinného domu

Jak známo, vydra umí kdejakou vodu doslova „vyčistit“ od ryb. A to se týkalo i tohoto jezírka. „Poblíž jezírka není žádný vodní tok. V jezírku plavaly okrasné ryby nemalé finanční hodnoty. Vydrýsek dokázal všechny ryby z jezírka zlikvidovat,“ uvedl Východočeský územní svaz.

 

Rybář přišel v zimě o milované ryby

Velmi těžká situace postihla i jiného chovatele ryb. V únoru 2022 jsme přinesli rozhovor s Janem Stášou, který se chovu ryb věnoval na jednom rybníku. Bohužel, i jeho ryby si vyhlídla vydra. Ta za celou zimu tak zabila třeba krásné kapry (řádkače i koi), líny, zlaté líny, různé formy karasů nebo amury.

Zabitý jeseter, kterého ulovila vydra
smart

Tyto ryby se mnou doslova vyrůstaly a učil jsem se na nich rybářského řemesla. Je to malinký rybníček, a tak jsem nikdy nehrál na kvantitu, ale na kvalitu. Měl jsem zde ryby, na které jsem byl vysloveně pyšný – byl to odraz mé dlouholeté práce,“ řekl ve zmíněném rozhovoru pro InRybar.cz Jan Stáša.

 

Stát za škody po vydrách platí desítky miliónů

Náhrady za škody po řádění vyder se rok od roku zvyšují. Ještě v roce 2010 stát vyplatil rybářům necelých 10 miliónů korun. O 11 let později to bylo už přes 23 miliónů korun. Kompletní přehled finančních náhrad za škody způsobené vydrami najdete v tomto článku.

„Náhrady se vyplácí na základě zákona č. 115/2000 Sb., o poskytování náhrad škod způsobených vybranými zvláště chráněnými druhy, jde tedy o náhrady poskytované státem,“ řekla v únoru 2022 pro magazín InRybar.cz tisková mluvčí ministerstva životního prostředí Dominika Pospíšilová.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -