DomůNovinkyZdražování povolenek 2023: Další územní svaz ohlásil zvýšení cen za povolenky

Zdražování povolenek 2023: Další územní svaz ohlásil zvýšení cen za povolenky

- Reklama -

V posledních měsících zdražuje „úplně všechno“. A tento trend se týká také rybaření. Západočeský územní svaz uvedl, že aktuální ceny jsou neudržitelné, a proto je musí v příštím roce zvednout.

Ilustrační foto: InRybar.cz

O zdražování informoval sám Západočeský územní svaz na svém webu. O zdražení povolenek pro příští sezónu se rozhodlo na červnovém zasedání výboru. Tam po obsáhlé diskusi padlo jasné rozhodnutí, že po 3 letech se ceny za tamní krajské povolenky zvýší.

 

Zdraží pstruhové i mimopstruhové povolenky

„Po obsáhlé diskusi, v níž byla zvážena současná ekonomická situace, inflační vlivy a konstatována obtížná predikce cen ryb a dalších nákladů spojených s obhospodařováním rybářských revírů v roce 2023, shledali členové výboru současné ceny územních povolenek k rybolovu jako neudržitelné, a proto rozhodli o jejich navýšení,“ píše se na webu západočeských rybářů.

Splávek s výraznou anténkou na hladině rybníka

Dospělí rybáři si tak za mimopstruhové i pstruhové povolenky zaplatí 1600 korun. Oproti stávající ceně jde o zdražení ve výši 200 korun. Zdražení se týká i mládeže a ZTP rybářů – ti za roční povolenku zaplatí 800 korun, což je zdražení ve výši 100 korun.

A zdražení bude k vidění i u dětských povolenek, u kterých cena vzroste o 50 korun – její cena bude činit 300 korun. Zvýšení cen se ale netýká pouze ročních krajských povolenek, ale také tzv. „hostovaček“ (hostovací povolenka).

Týdenní hostovací povolenka bude v příští sezóně stát 800 korun, kdy její cena vzroste o 200 korun. Západočeští rybáři se pak u hostovacích povolenek rozhodli ještě k jedné změně – z důvodu malého zájmu bude zrušena měsíční hostovací povolenka.

 

Zdražovat bude také Středočeský územní svaz

Už na jaře Středočeský územní svaz informoval o tom, že bude zvyšovat ceny povolenek pro rok 2023. „Výbor Středočeského územního svazu schválil zvýšení ceny povolenky na rok 2023 o 100 korun, tedy na 1500 korun, což mu umožňuje mandát od územní konference,“ uvedli na jaře středočeští rybáři.

„Povolenky se zdražují z důvodu, že zdražují veškeré vstupy, především to jsou ceny násad, s tím souvisí i výrazné zdražení dopravy, vzhledem k cenám nafty a benzínu,“ řekl pro magazín InRybar.cz tiskový mluvčí Středočeského územního svazu Václav Šámal.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

8 KOMENTÁŘE

 1. -Zpráva z konference ÚS Ostrava , kde konference schválila navýšení ceny povolenek na 2000 kč, schválila bližší podmínky výkonu rybářského práva pro rok 2023
  původní cena 1600kč takže nám to napálili o 400kč a to neměli kapry na jarní vysazování

 2. Tak u nás toho nebojí a to ještě máme omezení ks. Přicházíme o revíry ikdyž platíme 200 známku na nové revíry je to ostuda

 3. Jsem zvědavý až klesne cena nafty a benzínu na kterou se vymlouvaj bafuňáři,jestli zase tuy povolenky zlevní ????????

 4. pochopte že je potřeba „nakrmit bafuňáře“ co hospodaří s našimi penězi !
  není podstatné:
  – že pro obyčejné rybáře moc práce neodvádí
  – že čím dál víc zpřísňují podmínky pobytu u vody
  – že jdou na ruku všemožným zákazům příjezdu k vodě
  – že …

 5. No Moravskoslezský kraj přece musí být něco EXTRA . Tak už to je přece hodně dlouho co máme nejdražší povolenky a nejmizernější zarybňování.

 6. Takže jestli tomu dobře rozumím,musíme platit nehorázné poplatky aby měli Rumuni a Ukrajinci dobře zarybněné revíry na pytlačení?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -