DomůNovinkyRybář šel na candáty a chytil sumce o váze 99,5 kilogramů. Rybu...

Rybář šel na candáty a chytil sumce o váze 99,5 kilogramů. Rybu pustil zpátky

- Reklama -

Rybář Kornel Varga chytil na Slovensku obrovského sumce, který měl téměř metrák váhy. Šťastný rybář obrovského dravce ulovil ve slovenském Štúrově, kterým protéká Dunaj. Rybář rybu pustil zpátky. 

Ilustrační foto: InRybar.cz   

O kapitálním úlovku ze Štúrova informovala slovenská televize Markíza. Ta uvedla, že obrovský sumec, kterého rybář Kornel Varga vytáhl z Dunaje, vážil 99,5 kilogramů a měřil 244 centimetrů. Tohle je ryba, kterou by chtěl chytit asi každý sumcař!

VIDEO: Podívejte se na téměř metrákového sumce ze slovenského Dunaje

 

Rybář měl spadeno na candáty

Rybář nemusel za životním úlovkem cestovat nikam daleko, ve Štúrově totiž bydlí. A velkého sumce chytil přímo pod bydlištěm. Rybář Kornel Varga pak televizi Markíza řekl, že větší rybu se mu už asi nepodaří ulovit.

O to větší uznání si rybář zaslouží za to, že původně měl spadeno na candáty. Ale i tak na „nesumcové“ vybavení dokázal tohoto giganta vytáhnout z vody. „Určitě je to rarita, až jsem byl překvapený, že se mu to vůbec podařilo,“ řekl k úlovku rybářův kamarád a soused Norbert Schöny.

 

Sumce pustili zpátky na svobodu

Nebudeme si nic nalhávat: Velcí sumci to kolikrát po ulovení „nemají lehké“, protože kolem nich panují legendy o tom, že dokážou zlikvidovat obrovské množství jiných ryb. Takže někteří rybáři takové ryby nepouští zpátky.

To ale není tento případ! „Takový kapitální úlovek potřebuje žít dále. Musí mít nad 40 roků podle mě, jako já, takže ať žije dále,“ komentoval rybář Varga, který sumce pustil zpátky do Dunaje.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -