DomůNovinkyŽivotní ryba Jakuba Vágnera? Slavný rybář chytil nejvzácnější rybu Evropy současnosti!

Životní ryba Jakuba Vágnera? Slavný rybář chytil nejvzácnější rybu Evropy současnosti!

- Reklama -

Nejznámější český rybář Jakub Vágner, který se díky obrovským úlovkům proslavil i ve světě, pokořil další milník. Co se Jakubovi povedlo ulovit? Na Slovensku dokázal světově uznávaný rybář chytit gigantickou hlavatku. Podle Jakuba Vágnera je podobná ryba v současnosti nejvzácnějším druhem Evropy. Proč? Protože hlavatek je málo, a pokud mluvíme o trofejních kusech, pak je takový úlovek ještě vzácnější…

Ilustrační foto: Wikimedia Commons

Světově uznávaný rybář Jakub Vágner má na kontě celou řadu obrovských ryb, které by chtěl mít na háčku asi každý rybář. Přesto! I takto zkušený rybář má stále své další cíle. Jedním z nich bylo ulovení trofejní hlavatky, což se mu na Slovensku povedlo!  

„V rybaření jsou mnohé výzvy. Někdo preferuje závodní rybolov, jiní lov velkých kaprů či cestování za rybami daleko za hranice naší vlasti. Každý z nás si najde to své, a proto je rybaření tak krásné. Mým obrovským a nepokořeným snem bylo ulovení velké hlavatky v její domovině, a to na Slovensku,“ napsal slavný rybář Jakub Vágner.

Lov na krmítko: TOP masová nástraha na kapry za pár korun! Krásně plave

A teď mu osud připravil další rybářský zážitek, na který Jakub Vágner do smrti nezapomene. Náš nejznámější rybář totiž dokázal u našich slovenských bratrů přelstít životní hlavatku. „Děkuji řece, stejně tak i všem kamarádům, bez kterých by se mi to nikdy nepodařilo. Děkuji Vojtovi Sklenářovi, Leovi Avdičovi, Patrikovi Kuvikovi a Andrejovi Ďuriančikovi, a v neposlední řadě Martinovi Vnoučkovi za strašnou dřinu s kamerou. Díky kluci! Skvělá týmová práce, která nám vydala tento neskutečný poklad,“ radoval se Jakub Vágner.

 

Trofejní hlavatka: Nejvzácnější ryba Evropy v současnosti

Rybář Jakub Vágner je přesvědčen o tom, že ulovit velkou hlavatku je zážitek na celý život. A to především proto, že takový dravec je v současnosti nejvzácnější evropskou rybou. Není se co divit! Velkých hlavatek je na území dnešní Evropy opravdu poskrovnu.  

Hlavatek je málo, mnoho lidí je stále zabíjí a velká hlavatka je bezesporu nejvzácnější evropskou rybou současnosti. Naše královna evropských řek! Většinou jsou to tisíce hodů, stovky hodin tvrdé dřiny v mrazivé řece a výsledek značně nejistý. Pravdou je, že jakákoli hlavatka je vlastně neskutečný úspěch – když se nakonec podaří ta správná, je to zážitek na celý život!“ vysvětluje Jakub Vágner

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

16 KOMENTÁŘE

 1. Obrovská gratulace a obdiv.Dobre vím,co to obnáší 😅 Jakube,je to krásná ryba a určitě to stálo za to 👍👍👍

 2. Konečne Jakub musel si cestovať až do Mongolska a nakoniec možno rovnakú Gebuľu chytiš u nás na Slovensku ja už chytám nejakú tú dobu a viem aké monštrá sú v našich riekach a skúšam a dúfam že sa mi podarí vytiahnuť niečo podobné je to asi ten najťažší lov ktorý je u nás je o tom že ide o biznis a nie o zachovanie druhu ti nemusím ani doraznovat dakedy sa cítim ako v tom Mongolsku čím ďalej je stále viac o známosti a o postavení takže áno je to krásne že sa dá chytiť Hlavátku ale povolení je málo a každý rok stojí viac a ostatné ryby sa zanedbávajú lebo peniaze taká je realita

  • Ja sa citim ako v Mongolsku po precitani Vasej reakcie. Strasna stylistika 🙁 Ved je taky problem, to po sebe aspon precitat?

 3. Nádherná ryba, opravdu kapitální kousek, obrovská gratulace…… Kubo jsi dobrej a koukej zas natocit něco o rybách! Čekáme na to. Čau.

 4. PAN VAGNER, TAK TU NAŠU EURÓPSKU HLAVATKUJU SPOLU ROZMNOZUJME CO NAJSKOR…
  POĎME DO TOHOOO…!

  ĎAKUJEM…!!!

  M. E. M.

 5. Trochu sme sa tam s Kubom míňali, na tych flekoch pri Ciganoch alebo pri Grajciari… Jemu sa podarila metrovica na 4ty den sa mi zda, mne sa podarila na 8my den aj ked na inom mieste… Prvý týždeň bolobstrasne veľa listov, bolo vobec ťažké zvolit nastrahu ktora by bola v tych listoch funkčná, potom sa ti prečistilo a už ta ryba išla trochu lepšie

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -