DomůNovinkyRybáři z revíru stěhovali stovky kilo ryb. Na nádrži proběhne oprava hráze

Rybáři z revíru stěhovali stovky kilo ryb. Na nádrži proběhne oprava hráze

- Reklama -

Severočeští rybáři lovili nádrž Petrohradská, která je svazovým revírem. Na rybářské lokalitě totiž proběhne rekonstrukce hráze. Vylovené ryby severočeští rybáři rozvezli do jiných svazových revírů. 

O výlovu svazové nádrže Petrohradská, která je podrevírem č. 4 revíru Blšanka 2 B (441 074), informoval Severočeský územní svaz na webu. Rybáři uvedli, že svazovou lokalitu bylo nutné vypustit kvůli chystané rekonstrukce hráze.

 

Na nádrži se nebude rybařit 2 roky

Pochopitelně rekonstrukce hráze není otázkou jednoho týdne, takže rybáři se musí smířit s tím, že na nádrži Petrohradská nebudou moci nějaký čas rybařit. „Nádrž bude pro rybolov uzavřena následující 1 až 2 roky z důvodu nutné rekonstrukce hráze,“ sdělil magazínu InRybar.cz tiskový mluvčí Severočeského územního svazu Jan Skalský.

Severočeští rybáři na svazovém revíru provedli výlov rybí obsádky, kdy z nádrže vylovili velké množství krásných ryb. Třeba 800 kilogramů kaprů, u kterých se kusová hmotnost pohybovala mezi 2 až 8 kilogramy. Kromě kaprů pak rybáři vylovili třeba i 200 kilogramů línů.

A pochopitelně nechyběli ani dravci. Z nádrže rybáři vylovili 50 kilogramů candátů a 50 kilogramů štiky. Mezi dravci pak každého rybáře ale zaujal především nádherný sumec albín.

 

Rybáři převezli ryby do jiných revírů

Kde vylovené ryby skončily? „Ryby byly převezeny do jiných nádrží, které jsou součástí revíru Blšanka 2 B,“ přiblížil Jan Skalský. Ten ještě dodal, že výlovu se účastnili jak rybáři z MO Podbořany, kteří na nádrži hospodaří, tak ale i lovící čety z rybochovného zařízení Severočeského ÚS v Chabařovicích a MO Ústí nad Labem.

Severočeští rybáři sice jednu svazovou lokalitu zavírají, ovšem druhou brzy otevřou. Součástí revíru Blšanka 2 B je totiž i nádrž Očihovská, na které také probíhala rekonstrukce. Jenže rybáři už letos budou moci na lokalitě rybařit

Ale bacha! Pořád zatím platí, že nádrž Očihovská je pro rybáře stále ještě uzavřena. „O obnovení rybolovu na této nádrží budeme v průběhu jara informovat,“ přiblížil tiskový mluvčí severočeských rybářů Jan Skalský.

Zdroj a foto: Severočeský územní svaz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -