DomůNovinkyZlatá ryba jako ze Zlatovlásky! Co si přál úspěšný rybář, když kapra...

Zlatá ryba jako ze Zlatovlásky! Co si přál úspěšný rybář, když kapra pouštěl?

- Reklama -

Jestli žádné přání nesplní tahle ryba, tak už žádná! Naprosto nádherného zlatého koi kapra ulovil Vítek Koubků, který přitom k vodě jel kvůli úplně jinému záměru.

„Už pár týdnů zaučuji svoji drahou polovičku v rybařině, tak jsem chtěl, aby si chytila kapra. To se podařilo. A ten zlaťák byl taková třešnička na dortu,“ vypráví pro InRybar.cz šťastný rybář.

Hlavní cíl splněn

Vítkova přítelkyně doprovází svého partnera u vody už nějaký čas. Nedávno se rozhodli, že by si mohla zařídit vlastní rybářský lístek. „A tak ji teď zaučuju, vysvětluju jí základní věci. Jenomže bez praxe je to zbytečné,“ vysvětluje Vítek, který měl jasný plán.

Přečtěte si také: Tajemství rybářů, kteří tahají kapra za kaprem: smrduté svítící dipy

„Já většinou chytám na řece, hlavně na Labi, ale tentokrát jsem poptával u známých nějaký soukromý revír, kde by bylo hodně kaprů. Chtěl jsem, aby si přítelkyně zkusila vytáhnout vlastního kapra,“ vysvětloval, proč k vodě kousek od Přelouče vlastně vyrazil.

„Přítelkyni, kterou asi za 14 čekají zkoušky, jsem ukazoval, jak se nahazuje, jak se pracuje s brzdou a všechny další potřebné dovednosti,“ vypráví Vítek. Hlavním cílem ale samozřejmě bylo ulovit rybu. „A ta přišla. Přítelkyně si ji sama začala zdolávat a já jí radil, jak navíjet, jak povolovat brzdu při výpadu a podobně. Přitáhla si ho sama a také si ho odháčkovala. Já jenom podebíral,“ usmíval se Vítek.

Zlatý kapr

Zlatý hřeb odpoledne

Pak ale přišel druhý hřeb odpoledne. Vítek chytal na ronnie-rig s vrtáčkem a pod háček umístil 16mm boilie Blackberry. V PVA punčoše potom měl jahodové koule od Tomáše Blažka, tedy TB Baits.

Zlatý kapr

„Záběr byl ukázkový. Dvě pípnutí a rychlá plynulá jízda,“ vzpomíná Vítek, podle kterého i následný souboj probíhal skoro bez potíží. „Trochu zajížděl do stran, ale nic dramatického to nebylo,“ říká.

Jakmile byl kapr v podběráku, utíkal pro digitální váhu, jenomže té se zrovna rozbil displej. Odhadem zlatý krasavec vážil mezi 11 a 12 kilogramy. Metr se naštěstí nerozbil – kapr měřil bez deseti centimetrů rovný metr.

Zlatý kapr

Přítelkyně pak pořídila s výstavním kouskem několik fotek a Vítek mohl přistoupit k pouštění. A co si při něm přál? „Aby mi poslal většího a aby se mi u vody dařilo,“ směje se Vítek. „Nic extra jsem si nepřál,“ dodává.

Trochu škoda, co myslíte? Aspoň zkusit to mohl…

Samozřejmě to říkáme s nadsázkou. Vítkovi blahopřejeme k opravdu výstavnímu úlovku a jeho přítelkyni s rozevřenou náručí vítáme mezi nás rybáře!

Foto: Vítek Koubků (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -